HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Arşiv Sivil Toplum Kuruluşlarından Toplu Destek Ziyareti
12-10-2008
Sivil Toplum Kuruluşlarından Toplu Destek Ziyareti

Sivil Toplum Kuruluşlarından Toplu Destek Ziyareti

Derneğimizin maruz kaldığı karalama kampanyasına tepkiler ve derneğimize destek ziyaretleri sürüyor. Pekçok sivil toplum kuruluşu biraraya ...
Derneğimizin maruz kaldığı karalama kampanyasına tepkiler ve derneğimize destek ziyaretleri sürüyor. Pekçok sivil toplum kuruluşu yöneticisi biraraya gelerek Ankara Şubemize toplu destek ziyaretinde bulundu.

Derneğimizin maruz kaldığı karalama kampanyasına tepkiler ve derneğimize destek ziyaretleri sürüyor. Sağlık İş Sendikası, Türkiye Gönüllü Eğitimciler Derneği, Kadınlar Kültür ve Dayanışma Derneği, Başkent Kadın Platformu, İnfak vakfı, Araştırma ve Kültür Derneği ile İlk-Der derneğimizi ziyaret ederek güvenlerini ve desteklerini bildirdi. Ankara Şubemizi ziyaret eden STK temsilcileri Deniz Feneri Ankara Şube Başkanı Mevlüt Koca tarafından karşılandı. Karşılıklı güvenin belirtildiği görüşmede Koca, derneğin 10 yıldır hem Türkiye`de hem de çeşitli ülkelerde faaliyetlerini yüz akı ile yürüttüğünü ifade etti. Türkiye'de 550 bine yakın ailenin yardım aldığını, ayda 30 bine yakın aileye kesintisiz yardım ulaştırdıklarını anlatan Koca, Dernek, yüzde yüz kayıtlı bir sistem oluşturmuş, şeffaflığı çok önemseyen bir kuruluş olmasına rağmen, kendisiyle ilgisi olmayan bir sıkıntı sebebiyle bunca insanın mağduriyeti dikkate alınmadan, bir yargısız infaza muhatap kalmıştır dedi. Derneğin pek çok kuruluş tarafından denetlendiğini belirten Koca, Biz kamuoyunun hakkımızda yargısız infaz yapmak yerine, önce Deniz Feneri Derneği'nin ne yaptığını görmelerini arzu ederdik diye konuştu. Koca, ramazan ayında çok ağır bir kampanyanın yürütüldüğünü ve derneğin bundan etkilendiğini ifade ederek, Ama halkımızın katkı ve destekleriyle en kısa zamanda bu açığımızı kapatıp yüz binlerce yardım bekleyen aileme en kısa zamanda ulaşmayı ümit ediyoruz diyerek sivil toplum kuruluşu temsilcilerine, destek ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti. Ziyaretin organizasyonunu yapan Gönüllü Eğitimciler Derneği Başkanı İbrahim Erdoğan ise Deniz Feneri Derneğinin yurt içinde ve yurt dışındaki faaliyetlerini yakından takip ettiklerini belirterek, Almanya Deniz Feneri e.V ile ilgili davayla başlatılan linç kampanyası ile insanlarımızdaki iyilik ve yardımlaşma duygusu yok edilmek isteniyor. Deniz Feneri Derneği hiç ilgisi bulunmayan bir konu üzerinden yıpratılmak isteniyor. Bu olay tamamen ekonomik ve çıkar gruplarının linç kampanyası haline dönüştürülmüştür. STK'lar olarak Deniz Feneri 'ne desteğimizi göstermek, güvenimizi tekrarlamak için bu ziyareti gerçekleştiriyoruz. Bugün Deniz Feneri 'ne uygulanan şey, yarın bizlerden, sizlerden birine de uygulanabilir. Bu kuruluşun yanındayız. Medyanın bu şekilde derneği eleştirilmesini biz sivil toplum kuruluşları olarak kınıyoruz şeklinde konuştu.
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.