HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Arşiv Ulus Giyim Mağazamız Yetimleri Sevgiyle Kuşattı
07-04-2022
Ulus Giyim Mağazamız Yetimleri Sevgiyle Kuşattı

Ulus Giyim Mağazamız Yetimleri Sevgiyle Kuşattı

Deniz Feneri Derneği Ankara Şubesi, Ulus’ta faaliyetlerine Ramazan ayından ötürü hız verdiği giyim mağazasında yetim evlatlarımızı ağırladı.

Deniz Feneri Derneği Ankara Şubemiz Ulus’ta faaliyet gösteren giyim mağazamızda Ramazan ayında yetim çocukları  tepeden tırnağa giydirerek mutluluklarına ortak oldu.

 

Misafir edilen yetim kardeşlerimizle alakalı Deniz Feneri Derneği Ulus Giyim Mağazası Sorumlusu İbrahim Demirci Bey duygu ve düşüncelerini şöyle ifade etti:

 

“Gönüllülerimizin destekleriyle organizasyonunu yaptığımız programda, yetim çocuklarımız diledikleri giysileri istedikleri renk, beden ve çeşitte beğenip aldılar. Ulus Giyim Mağazamızda 2022 yılı başından bu yana 353 yetim ailemizin 2694 ferdinin giyim ihtiyaçları karşılandı, verdiğiniz destekler ile daha nice giyim ihtiyacı olan ailelere ulaşmayı hedeflemekteyiz.

Baba sıcaklığı göremeyen bu yetim çocukların mutluluklarına vesile olmak bizlerin cennet anahtarı olur inşallah.”

 

Yetimlerin giydirilmesine yardımcı olan gönüllümüz Güler Berberoğlu Hanımefendi duygu ve düşüncelerini şöyle ifade etti:

 

“Yetim bir çocuğa iyilik yaptığımız zaman duygu ve düşüncelerimizi ifade etmek zor oluyor. Bir yetimimiz 8 yaşında sana dolu dolu bakarak hem mutlu hem buruk hem de düşündüren sözü, ‘Allah sizden razı olsun.’ demesi nasıl değerlendirilir, hangi duygu ve düşünce yeterlidir, bilemiyorum. Böyle bir alanda adeta onların mutluluğu, sevinci, eksikleri, acıları hepsi birbirine karışıyor. Biz bu karmaşık duyguların içerisinde ne hissedebiliriz ki? Eve döndüğümüzde tatlı bir yorgunluk ve gece huzurlu bir uyku. Rabbim yetime dokunan el ve yürek ver, amin.”

 

Sizler de bir yetime bayram sevinci olacak giysiler hediye etmek istiyorsanız “Bayramlık Kıyafet” projemize destek olabilirsiniz.

 

 

 

 

Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.