Haberler

Yalçın Akdoğan'dan Derneğimize Ziyaret

20-06-2020

Ak Parti Ankara Milletvekili ve eski Başbakan Yardımcısı Sayın Yalçın Akdoğan, Derneğimizi ziyaret etti.

Dernek merkezimizde önemli bir konuğu daha ağırladık. Ak Parti Ankara Milletvekili ve eski Başbakan Yardımcısı Sayın Yalçın Akdoğan, Derneğimizi ziyaret ederek Başkanımız Av. Mehmet Cengiz’den bilgiler aldı.

Kurulduğu günden beri Deniz Feneri’ni takip ettiğini ve ülkemiz başta olmak üzere tüm dünyada gerçekleştirdiği iyilik faaliyetleri ile Türkiye’yi gururlandıran Deniz Feneri’ni takdir ettiğini belirten Akdoğan, “iyilik çalışmalarınızda hem devlet hem hükümet hem de şahsım olarak her daim yanınızda olacağız” dedi.

Başkanımız Cengiz, aile olarak Kamerun’da yapımına vesile oldukları Akdoğan Kur’an Kursu için Sayın Yalçın Akdoğan’a teşekkür ederek, plaket ve kurstan çeşitli fotoğraflar içeren tablo hediye etti.

Derneğimizin, Elazığ depremi, pandemi ve Ramazan dönemlerinde gerçekleştirdiği hayır çalışmalarını anlatan Başkan Cengiz, İdlib’te yapımı biten ve halen devam eden konutlarımız hakkında kendisine bilgiler verdi. Yalçın Akdoğan Bey, Suriye özelinde yaptığımız yardımları yakından takip ettiğini belirtip İdlib’te yapılacak üçüncü etap konutlar için de bağışta bulundu. Suriye konusunda hassas olduklarını ifade eden Akdoğan, “Deniz Feneri gibi sivil toplum kuruluşlarının bu konuda yaptığı çalışmaları yakından takip ediyor ve takdir ediyorum. Oradaki kardeşlerimize elimizden gelen her türlü yardımı yapmalıyız, bunu sağlayacak olan da sizin gibi yardım kurumlarıdır. Bizler sizin önünüzü açmakla ve sizleri desteklemekle mükellefiz.” dedi.

Başkan Mehmet Cengiz, “devletimizin desteği, bağışçılarımızın iltifatı ile Filistin, Irak, Suriye, Yemen, Afganistan, Sudan, Somali, Etiyopya, Bosna gibi ümmetin kanayan yaralarına özellikle dikkat ediyor ve insani yardım çalışmalarımızı bu bölgelere yoğunlaştırıyoruz. Gıda, giyim, barınma, su kuyusu, sağlık ve eğitim kurumları, cami-mescit gibi eserler, katarakt gibi sağlık hizmetleri ile kardeşlerimize 25 yıldır iyilik ulaştırmaya gayret ettik. İnşallah nice 25 yıl daha ülkemizin merhamet elini mazlumlara uzatacağız” deyip ilgi, destek ve bağışları için Yalçın Akdoğan Bey’e teşekkür etti.

Toplam