HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Arşiv Yangın Yüzde 80 Kontrol Altına Alındı; Ancak Risk Sürüyor
05-08-2008

Yangın Yüzde 80 Kontrol Altına Alındı; Ancak Risk Sürüyor

Antalya'nın Manavgat Taşağıl beldesi Karabük köyünde başlayan ve 4 gündür devam eden orman yangınının yüzde 80 kontrol altına ...
Antalya'nın Manavgat Taşağıl beldesi Karabük köyünde başlayan ve 4 gündür devam eden orman yangınının yüzde 80 kontrol altına alındığı belirtildi.

Antalya'nın Manavgat Taşağıl beldesi Karabük köyünde başlayan ve 4 gündür devam eden orman yangınının yüzde 80 kontrol altına alındığı belirtildi. Yangının geniş bir cephesi olduğunu belirten Orman Genel Müdürü Osman Kahveci, "Yüzde 80-90'ınını tuttuk; ama yüzde 10'u tekrar patlamaya ve genişlemeye sebep olabilir." dedi. Kahveci, yangının geniş bir alanda kontrol altına alındığını kaydederek şunları söyledi: "Fakat Karabucak ile Sağırin köyleri arasındaki noktada güçlük çekiyoruz. Burası çetin bir yer. Tutulması zor bir yer. Burayla mücadele ediyoruz. Hava şartları da bizim lehimize değil. Bunun dışındaki yerlerde tehlike kısmen bitti." Yangının zaman zaman atlamalar ve patlamalar yaptığını aktaran Genel Müdür, "Rüzgâr devam ediyor. Yangının ulaşamadığımız ve çetin bir yerindeyiz. Orayı tutmak için uğraşıyoruz. Bütün unsurlarla birlikte mücadele ediyoruz. Ama zaman zaman patlama oluyor." diye konuştu. Kahveci, "Yangının tamamen ne zaman kontrol altına alınabileceği henüz belli değil. Patlarsa bizi bir gün daha uğraştırabilir." ifadelerini kullandı. Antalya yangınında Konya, Isparta, Denizli, Mersin, Burdur, Zonguldak, Karabük, Çankırı, Eskişehir, Afyonkarahisar, Kütahya, Burdur, Aksaray, Konya, İzmir, Manisa, Muğla, Aydın, Uşak olmak üzere 20 ilden gelen ekipler görev yapıyor. 8 helikopter ve 7 uçağın kullanıldığı yangında 200 arazöz södürme çalışmasına katılıyor. Değişik illerden gelen 100'ün üzerinde tanker ve iş makinesi kullanılıyor. 2 binin üzerinde personelle yürütülen söndürme çalışmalarına köylülerle birlikte 5 bin kişi devam ediyor.
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.