HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Arşiv Yemen’den Misafirlerimiz Vardı
26-12-2014
Yemen’den Misafirlerimiz Vardı

Yemen’den Misafirlerimiz Vardı

Deniz Feneri Derneği’ni, Yemen’de faaliyet gösteren Reach Out Foundation for Human Development Derneği’nden bir heyet ziyaret etti.

 

Deniz Feneri Derneği’ni, Yemen’de faaliyet gösteren Reach Out Foundation for Human Development Derneği’nden bir heyet ziyaret etti.

Ziyaret, sivil toplum dünyası konusunda danışmanlık ve kapasite geliştirme eğitimleri veren Hicaz Danışmanlık ve İşgeliştirme Şirketi'nin organizesi ile gerçekleşti.

 

Deniz Feneri Derneği’nin Zeytinburnu’nda bulunan genel merkezine gelen konuk heyette; Reach Out Foundation for Human Development Derneği’nin Genel Başkanı Raid İbrahim Kasem ve dernek yetkilileri yer aldı.

 

Misafir heyete Deniz Feneri Derneği Genel Müdürü Ali Karayılan, İletişim Koordinatörü Recep Koçak ve Uluslararası İlişkiler Sorumlusu Süleyman Enes Kılıç ev sahipliği yaptı.

 

Öğle yemeği ile başlayan ziyaret; konferans salonunda gerçekleşen sunum ve tanışma toplantısıyla devam etti.

 

Deniz Feneri genel merkezinde bulunan konferans salonunda gerçekleşen program; Deniz Feneri Genel Müdürü Ali Karayılan’ın açılış ve selamlama konuşmasıyla başladı. Genel Müdür Karayılan konuşmasında; Deniz Feneri’ni tanıttı ve derneğin faaliyet alanlarından bahsetti.

 

 

 

 

 

 

 

 

Ardından misafir heyetten bir görevli; derneklerini ve faaliyetlerini anlatan bir sunum gerçekleştirdi. Yemenli misafirimiz yaptığı sunumda; derneklerinin Yemen’in en büyük ikinci derneği olduğunu, tıp, insani yardım ve mesleki eğitim alanlarında faaliyet gösterdiklerini belirtti.

 

Ayrıca ziyaretlerinin en önemli sebeplerinden birinin bundan sonraki dernek faaliyetlerinde kendilerine Deniz Feneri modelini örnek almak istediklerini ve bu modeli yerinde inceleyerek öğrenmek için geldiklerini ifade etti. İleriki süreçte Yemen’de yapacakları projelerde Deniz Feneri ile ortak çalışmak istediklerini söyledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Konuk dernek yetkilisinin sunumunun ardından Deniz Feneri Derneği İletişim Koordinatörü Recep Koçak, misafirlere Deniz Feneri’nin bu günlere geliş hikâyesini ve Deniz Feneri modelini anlattı. Konuk heyette bulunanlardan gelen soruları cevapladı.

 

 

 

 

 

 

 

Yemenli misafirlerimizin ziyareti lojistik merkezimizi ve giyim mağazamızı gezerek devam etti. Buralarda konuklara Deniz Feneri Derneği Genel Müdürü Ali Karayılan bilgi verdi. Ardından misafirlerimize kahve ikramında bulunuldu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Konuklarımız çekilen hatıra fotoğrafının ardından, Deniz Feneri’nden ayrıldılar.

 

 

 

Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.