Yetimler İlgimize Muhtaç | Deniz Feneri Derneği
HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Arşiv Yetimler İlgimize Muhtaç
27-08-2013
Yetimler İlgimize Muhtaç

Yetimler İlgimize Muhtaç

Allahın emaneti yetimlerimize sahip çıkalım. Her 15 saniyede Afrika´da bir çocuk AİDS hastalığı yüzünden anne babasını kaybediyor ve...
Allahın emaneti yetimlerimize sahip çıkalım. Her 15 saniyede Afrika´da bir çocuk AİDS hastalığı yüzünden anne babasını kaybediyor ve yetim kalıyor.

Allahın emaneti yetimlerimize sahip çıkalım. Her 15 saniyede Afrika´da bir çocuk AİDS hastalığı yüzünden anne babasını kaybediyor ve yetim kalıyor. Afrika kıtasında günde 5760, bir yıl içinde 2.102.400 çocuk yetim kalıyor. Her yıl 250 bin çocuk evlatlık veriliyor. Günde 38.493 çocuk 18 yaşını doldurarak devlet korunmasından çıkartılıyor. Ukrayna ve Rusya´da yetimhaneden ayrılan çocukların %10 ile 15´i suça karışıyor, kızların yüzde 60´ı fuhuşa sürükleniyor. Erkeklerin yüzde 70´i ise cinayet, soygun gibi ağır suçlara karışıyor. Son istatistikler dünyada yetim gerçeğine ışık tutarken çözüm için yapılanların ne kadar yetersiz olduğunu da gözler önüne seriyor. Rakamlara bakıldığında 2015 yılına ulaşıldığındadünyada yetim çocuk sayısı 400 milyonu bulacak. Yetimlerimizi unutmayalım onların yardım çağrısına kulak verelim.
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.