Haberler

Yurt Dışı Kurban Bağışı

16-10-2010

Kurtbanınızı Deniz Feneri aracılığıyla yurt dışında kestirmek ister misiniz?

Deniz Feneri yıl içinde adını sık sık doğal afetler, felaketler, açlık, savaş ve yoksulluk haberleriyle duyuran ülkeler başta olmak üzere pek çok ülkede kurban organizasyonu yapıyor.

Kurban organizasyonu yapılacak ülkeler Filistin, Pakistan, Kafkaslar, Balkanlar ve Afrika geçtiğimiz yıllarda yardım organizasyonu yapılan bu yıl da derneğin öncelikli olarak kurban keseceği bölgelerden.

Bağışladığınız kurbanlar, bağış sırasında belirlediğiniz bölgelerde kesilir. eğer bölge tercihi yapmadıysanız Deniz Feneri'nin belirlediği en çok yardıma muhtaç bölgelerdeki merkezlerde kesilerek dağıtılır.

Deniz Feneri her kurban bayramında ortalama 30 ülkede kurban kesimi yapmaktadır. Kurban döneminin haricinde adak akika şükür kurbnanları gibi bağışlarınızı da Türkiye'de ve dünyanın çeşitli ülkelerindeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz.

Zamanın şartlarına göre bu ülkeler çeşitlilik gösterebilir. Örneğin bir doğal afet durumu, kuraklık yada savaş gibi durumlarda öncelenen bölgeler olabilir.

Kurban organizasyonları genellikle Afganistan, Arnavutluk, Bangladeş, Çad, Etiyopya, Fildişi sahilleri, Filipinler / Moro, Gana, Gürcistan, Irak, Kamerun, Kazakistan, Kenya, Kırgızistan, Moğolistan, Moritanya, Nijer, Pakistan, Somali, Sri Lanka, Sudan, Suriye, Tayland - Patani, Uganda, Yemen, Zimbabve, Bosna Hersek, Filistin, Kosova ve Makedonya gibi yoksulluk oranının yüksek olduğu ülkelerde yapılmaktadır. yapılmaktadır.

Hisse Bedeli her yıl piyasa şartlarına göre belirlenmekteidr. Güncel hisse bedellerini ve nasıl bağış yapabileceğinizi BURADAN görebilirsiniz.

Toplam