HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaKurumsalİyilik Notları Aşevi projesi-sıcak yemek

Aşevi projesi-sıcak yemek

Aşevi projesi-sıcak yemek

Deniz Feneri aşevi projesi, sıcak yemek bulamayan ihtiyaç sahiplerinin günlük gıda ihtiyacının karşılanmasını sağlar. 2002 yılından itibaren hizmete alınan ve bugüne kadar binlerce vatandaşın gıda ihtiyacının karşılandığı aşevi projesi, 2022 yılında da yardımlarına devam ediyor.

Özellikle hastane gibi sağlık ihtiyaçlarının karşılanması için Ankara'ya gelen vatandaşların burada kaldığı sürelerde yemek ihtiyacının karşılanması için başlatılan proje, öğle ve akşam saatlerinde vatandaşların sıcak yemeğe ulaşmasını sağlıyor. Altındağ gibi pek çok farklı bölgede tarihsel süreç içerisinde gerçekleştirilen aşevi projesi, 2022 yılı itibariyle Pursaklar'da sürdürülüyor. Deniz Feneri Ankara şube merkezinin bulunduğu kampüs içerisinde her gün taze bir şekilde hazırlanan yemekler, aşevlerinden ihtiyaç sahiplerine dağıtılıyor. 

Aşevi projesine nasıl destek verilir?

Deniz Feneri’nin başlattığı ve Türkiye'de örnek teşkil eden aşevi projesine destek vermek isteyen yardımsever dilediği zaman yardımlarını online olarak yapabilmektedir. 1 kişi için 1 öğün yemek fiyatı 15 lira olarak belirlenmiştir. Yardımseverler yapacakları yardımlar ile Ankara Pursaklar'daki aşevinde daha fazla kişinin yardım almasını sağlayabilmektedir.

Online olarak yardım yapma imkanı bulunmayan kişiler telefonlarının mesaj bölümü aracılığıyla da yardımlarını iletebilmektedir. Aşevi yardımlarının yapılabilmesi adına SMS ile aşevi yazılması ve 5560’a kısa mesaj olarak gönderilmesi yeterli olmaktadır. Her bir mesaj 10 lira ile ücretlendirilmektedir. 2002 yılından itibaren 20 yıldan beri aralıksız bir şekilde devam eden aşevi projesinde Deniz Feneri’nin en büyük destekçisi yardımseverlerin bağışlarıdır. Yapacağınız yardımlar ile projenin daha fazla kişiye ulaşmasını, Ankara'ya gittiğinde zor durumda kalan ve maddi imkanı bulunmayan vatandaşların sıcak yemek ihtiyacının karşılanmasını sağlayabilirsiniz. 

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.