HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaKurumsalİyilik Notları Bayram harçlığı başvurusu nasıl yapılır?

Bayram harçlığı başvurusu nasıl yapılır?

Bayram harçlığı başvurusu nasıl yapılır?

 

Bayram harçlığı, Deniz Feneri tarafından yıllardan beri sürdürülen yardımlardan birisidir. Yetim ve Öksüzlere Bayram Harçlığı adı ile başlatılan kampanya, Türkiye'de ve dünyanın dört bir yanındaki yetim ve öksüzlerin bayramda manevi duygular yaşamasını sağlar. Uygun miktarlarda yapılan bağışlar, ihtiyaç sahiplerinin bayramı çok daha iyi ve mutlu bir şekilde geçirmesine destek sağlamaktadır. Deniz Feneri bayram harçlığı için hem başvuru hem de yardım yapılması mümkündür. Durumu iyi olan vatandaşlar 200 TL bağış ile ihtiyaç sahiplerinin bayramda yüzünün gülmesini sağlayabilmektedir. Durumu iyi olmayan vatandaşlar ise bayram harçlığı başvurusu yaparak bu yardımdan yararlanabilmektedir. 

 

Bayram harçlığı yardımı nasıl yapılır?

 

Bayram harçlığı için 2 farklı seçenek bulunmaktadır. Küçük miktarlarda yardım etmek isteyenlerin harçlık yazarak SMS olarak 5560’a mesaj göndermesi yeterlidir. Gönderilen her bir mesaj 10 lira ile ücretlendirilmektedir ve kişiler dilediği kadar mesaj göndererek operatörler üzerinden 10 TL yardım yapabilmektedir. Bir yetim veya öksüzün tam bayram harçlığı alabilmesini sağlamak isteyenler ise 200 TL bağış yapılmalıdır. Bağışlarda alt ve üst limit bulunmamaktadır. Bu nedenle kişiler gönlünden geçen tutar kadar yardımda bulunabilmektedir. Gönderilen tüm yardımlar ortak bir havuzda toplanarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaktadır.

 

Bayram harçlığı nereden alınır?

 

Bayram harçlığı alınması için Deniz Feneri’ne resmi olarak müracaat edilmesi gerekmektedir. Telefon, faks, şube gibi farklı kanallar aracılığı ile başvuru yapacak olan ailelerin durumu incelenerek bayram harçlığı alması sağlanmaktadır. 

 

Bayram harçlığı nasıl alınır?

 

Deniz Feneri’ne yapılan başvurular sonrasında aşama aşama süreç ilerlemektedir. Bu nedenle öncelikle başvuru kaydı yapılır ve kişilerin ihtiyaç durumu tespit edilir. Tespitlerin değerlendirme sürecinin ardından ise yardım değerlendirme komisyonunda karar çıkması ile birlikte kişilerin bayram harçlığı başta olmak üzere diğer Deniz Feneri yardımlardan yararlanması sağlanmıştır.

 

Ailelerin yardım süresince yakından izlenmesi ve durumlarının değerlendirilmesi de yapılmaktadır. Durumu iyileşen ve yardıma ihtiyacı olmayan aileler, yardım listesinden çıkartılırken diğer başvurular dahilinde de yeni aile ve kişiler listeye eklenmektedir. Bu kapsamda bayram harçlığı başvurusu yapanlar, bayram harçlığı yardımlarının başlaması ile birlikte başvurusu onaylanmışsa harçlık olarak maddi yardımı belirtilen kanallar aracılığıyla alabilmektedir. 

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.