Biz Bize Yeteriz Türkiye | Deniz Feneri Derneği
HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaKurumsalİyilik Notları Biz Bize Yeteriz Türkiye

Biz Bize Yeteriz Türkiye

Şimdi birlik, beraberlik, kardeşlik zamanı. "Şimdi vefa zamanı."

Salgından olumsuz etkilenen ihtiyaç sahiplerine yardım yapıyoruz. 

 

 

 

 

 

Tüm dünyayı etkisi altına alan salgın ne yazık ki ülkemizi de olumsuz etkiledi. Devletimiz başta Sağlık Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve diğer kurumlarımız, Bilim Kurulu’nun aldığı tavsiye kararlarını uygulamak için seferber olmuş durumdalar. Aynı zamanda hastanelerde, sağlık personellerimiz virüsün etkilerinin hafifletilmesi ve hastaların iyileşmesi için ellerinden gelen tüm gayreti gece gündüz demeden gösteriyorlar.

 

Salgının insandan insana hızlı bir şekilde yayılıyor olması nedeniyle 65 yaş üstü vatandaşlarımızın evlerden çıkması yasaklandı. Bu kısıtlamalar okulların kapatılmasından sonra derece derece artarak toplu taşıma araçlarının azaltılması, uçak seferlerinin geçici süreyle durdurulması, yurtdışı giriş çıkışların yapılmaması, kamu ve özel sektör çalışanlarının mümkünse evlerden çalışmasının sağlanması, cafe, lokanta, kahvehane, restoran, AVM gibi toplu olarak bulunulan yerlerin kapatılması gibi birçok önlem alındı ve alınmaya devam ediyor. Bu önlemler tabii tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de ekonomik hayatı olumsuz anlamda etkilemeye başladı. Birçok işyerinin geçici de olsa kapanmış olması buralarda çalışan insanlarımızı mağdur etti. Özellikle yaşlı, hasta, engelli, bakıma muhtaç, günlük kazanan dar gelirli kişi ve aileler, salgın tedbirleri kapsamında zor günler geçirmekte.

 

Biz Bize Yeteriz Türkiye

 

Cumhurbaşkanımız’ın başlatmış olduğu BİZ BİZE YETERİZ TÜRKİYE kampanyasını can-ı gönülden destekliyoruz. Bu kapsamda Memur-Sen’in öncülüğünde başlatılan “ŞİMDİ VEFA ZAMANI” projesine biz de katılım sağlayarak destek olduk. İllerimizde, ilçelerimizde kurulan Vefa Destek ekiplerine bizler de destek veriyor, hem yardımların ulaştırılmasında hem de ailelerin Vefa Sosyal Destek guplarına ulaşmasına aracı oluyoruz. 

 

Deniz Feneri olarak bizler de her yıl yapmış olduğumuz Ramazan kumanya dağıtımlarımızı öne çektik ve Şaban ayının bereketiyle gıda dağıtımlarımıza başladık. Ülker (Yıldız Holding) destekleriyle her ay 10 bin ihtiyaç sahibi ailemize gıda kumanyası dağıtacağız. Hedefimiz yıl sonuna kadar 120 bin ailemize gıda ulaştırmaktır.

 

Aynı zamanda Salgına Karşı Temizlik ve Gıda Yardımı kampanyası başlatarak gıda ulaştırdığımız ailelere aynı zamanda salgın etkisine karşı temizlik setleri de götüreceğiz. Ayrıca Bir Kumanya da Sen Bağışla projemize yapacağınız 150 TL’lik bağışla bir ailenin bir aylık gıda ihtiyacını karşılıyoruz.

 

Zekat bağışlarınızı Ramazan ayını beklemeden derneğimize yapabilirsiniz. Zekatlarınızla her yıl olduğu gibi bu yıl da onbinlerce ihtiyaç sahibi aileye yardım ulaştıracağız. Gıdadan giyime, yakacaktan medikal ve nakdi yardımlara kadar birçok kalemde yardımları, ülkemizdeki ve gönül coğrafyamızdaki mazlumlara ulaştırıyoruz.

 

Her Güne Bir Sadaka projemize, kredi kartlarınızdan küçük miktarlarda da olsa vereceğiniz bağışlar birçok mağdurun dertlerine derman olacaktır. Örneğin, projemize günlük sadece 1 TL’lik bağışınız size aylık 30 TL olarak yansıyacak ve küçük bağışlar birikip bir iyilik denizine dönüşecek.

 

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın açıklamış olduğu bu yıl ki fitre bedellerinizi derneğimize gönül rahatlığı ile bağışlayabilirsiniz. 2020 yılı fitre bedeli 27 TL’dir. Fitre bedellerini ister web sitemizden isterseniz 5407’ye FİTRE yazarak gönderebilirsiniz.

 

Bağışlarınızı derneğimizin web sitesi üzerinden ya da bankaların internet siteleri üzerinden online olarak yapabilirsiniz. Ayrıca birçok projemize destek olmak için DESTEK yazıp 5560’a 10 TL de bağışlayabilirsiniz.

 

IBAN kullanarak bağış yapmak için:

KUVEYT TÜRK KATILIM BANKASI

TR16 0020 5000 0000 0999 9000 02

 

_________________________________________

Deniz Feneri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (Dernek Kütük No:34-090-003); 2860 Sayılı Yardım Toplama Kanunu'nun 6. maddesi uyarınca ve Bakanlar Kurulu'nun aldığı 12.07.2005 tarih ve 2005/9171 sayılı kararınca "izin almadan yardım toplayabilen kurum ve kuruluşlar" arasında yer almaktadır. Faaliyet belgesinde bulunan kayıt sicil numaramız ile derneğimize yapılan bağışlar kurumlar ve gelir vergisinden düşülebilmektedir.  

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.