HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaKurumsalİyilik Notları Engelleri Birlikte Kaldıralım

Engelleri Birlikte Kaldıralım

Engelli kardeşlerimizin hayatını kolaylaştıralım,

onlara destek olalım.

Unutmayalım ki; her birimiz birer engelli adayıyız.

 

 

 

3 Aralık Dünya Engelliler Günü

 

Deniz Feneri Derneği olarak; 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde, engelli dostlarımızı  için yardım kampanyası düzenleyip, engelli vatandaşlarımıza destekte bulunuyoruz.

3 Aralık Dünya Engelliler Gününde Türkiye genelinde hiçbir engelli vatandaşımız yalnız kalmıyor, dayanışma içerisinde Engelli kardeşlerimizin yanında oluyoruz! Engelli dostlarımızın ekonomik, sosyal, siyasi ve kültürel alanlarda varlıklarını ortaya çıkarmak ve engelli haklarını korumak için, bir gün değil her gün yapmamızı anımsatan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü her yıl farklı temalarla kutlanır.

Birleşmiş Milletler tarafından 1992 yılında ilan edilen 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde Deniz Feneri olarak, engelli insanların hayatını kolaylaştırmak, onların daha aktif bir hayat sürmeleri ve topluma dahil olmalarını sağlamak için bağış kampanyası düzenliyoruz. Sahadaki ekip arkadaşlarımızın analizleri sonucunda biliyoruz ki milletin huzur ve refahı tüm insanların toplum içerisinde pozitif ve aktif olmasıyla gerçekleşebilir bununla birlikte engelli kardeşlerimizin yaşadığı zorlukları sizlerin bağışları ile el ele vererek önüne geçeceğiz.

Sizler tarafından gelen tüm yardımları ihtiyaç sahiplerine 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağız. Onlara özel bu günde toplumsal hayata karışmalarını kolaylaştıracak tekerlekli sandalye desteği ile beraber engellilerin eve ve yatağa bağlı kalmasını önleyebiliriz.

 

 

Engelliler için ne yapılabilir?

 

 El birlikteliğiyle yapamayacağımız hiçbir şey yok. Engelliler Gününe Özel Engelli kardeşlerimize isterseniz bu sayfa üzerinden Online yardımda bulunabilir, isterseniz Deniz Feneri destek hattını arayabilir, SMS ile bağışta bulunabilir veya buradan hızlıca bağışta bulunabilirsiniz.

Siz değerli bağışçılarımız sayesinde Engelli dostlarımızın engellerini birlikte aşalım. SMS veya Online Ödeme ile bağışta bulunmanın yanı sıra sağ üstte bulunan “Hesap Numaraları” butonundan Deniz Feneri Derneği’ne ait banka hesap bilgilerine ulaşabilirsiniz, tercih ettiğiniz banka ile bağışta bulunabilirsiniz.

SMSile yardım etmek için 5560’a YARDIM yazarak 10 TL bağışta bulunabilirsiniz, göndereceğiniz her SMS 10 TL değerindedir.

Engelli dostlarımıza yardım kampanyası dışında Genel Bağış kampanyamız üzerinden de dilediğiniz kadar destekte bulunarak Engelli dostlarımıza dilediğiniz kadar maddi yardım sağlayabilirsiniz. Online desteğin dışında 0212 414 60 60 numaralı çağrı merkezimizi arayarak Engelli dostlarımıza destek kampanyası ve diğer bağışlar hakkında bilgi sahibi olabilir buraya(link)  tıklayarak online olarak yardımda bulunabilirsiniz.

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.