Filistin Kurban Bağışı | Deniz Feneri Derneği
HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaKurumsalİyilik Notları Filistin Kurban Bağışı

Filistin Kurban Bağışı

Filistin için kuban bağışı bir hisse 2.000 TL'dir. 

Filistin'in bombalanmış binalar altındaki çığlıklarını duyun. Yaşanan acılar ve sefalet Filistin'de kol gezmekte. Ailesiz kalan çocuklar ve çocuksuz kalan aileler hüzünleriyle ve yoksulluklarıyla hayatlarına devam etmeye çalışıyorlar. Çoğu insan aç kalıyor ve günü geçirecek bir yemekleri bile olmuyor. Yaptığınız kurban bağışlarını Filistin kurban projesiyle bu yoksul insanlara ulaştırıyor ve onların daha iyi beslenmesini sağlıyoruz. Gönüllü çalışma arkadaşlarımızla Filistin'in her yerine kurban bağışlarınızı götürüyoruz. Yapılan her bağış daha çok ailenin yüzünün gülmesine neden oluyor. Bu kadar zor şartlar altında yaşayan bu kardeşlerimize kurbanlarınızı bağışlayarak onlara unutamayacağı sevinçler yaşatabilirsiniz.

 

Kurban bağışı hem bağış yapan kişi için hem de bağış yapılan kişi için çok önemlidir. Bir garibanın karnını doyurmak yapılacak iyiliklerin arasında en iyilerindendir. Hem dini görevini yerine getirmek hem de yoksul birinin yüzündeki tebessümün sebebi olmak oldukça mutluluk vericidir. Filistin halkı topraklarındaki işgal nedeniyle uzun yıllardır çok zor zamanlar geçirmektedir. Yapılan baskılar ve acımasızca davranışlar Filistin halkını umutsuzluğa sürüklemiştir.  Bu insanların yüzünde biraz da olsa tebessüm oluşturmak bizim görevimiz haline gelmiştir. Yapacağınız her yardım bu insanların hayata tutunmalarına yardım etmektedir. Serbest olarak dolaşım hakları ellerinden alınmış olan yaklaşık 2 milyon Filistinli burada büyük bir yaşam mücadelesi veriyor. Etrafları yüksek ve kalın duvarlar ile çevrili olan Gazze şehrinde işgalci İsrail tarafından zaman zaman silahlı saldırılar gerçekleştiriliyor. Bu saldırılar şehirde yaşamaya çalışan halkın daha da zor şartlar altında kalmasını sağlıyor.

 

Her geçen gün şartların daha da ağır hale geldiği şehirde ilaç, barınma, hastane, gıda, elektrik ve eğitim gibi ihtiyaçlar oldukça güç bir şekilde karşılanıyor. Bu yüzden yapacağınız yardımlar büyük önem taşımaktadır. Bu zor hayata mecbur bırakılmış yoksul insanların içinde bir umut ışığı olun. Ne kadar çok bağış yapılırsa o kadar çok yoksul insana ulaşılır. Bu sayede birçok yardıma muhtaç kişinin karnı doyar. Sizler de imkanlarınız doğrultusunda bağış yaparak birçok insanın kalbine dokunabilirsiniz. Kurbanlarınız İslami usullere uygun kesilerek hemen ihtiyaç sahiplerine dağıtılmaktadır. Kesim sonrası kurbanın videosu bağış sahibine ulaştırılır.

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.