HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaKurumsalKurumsal Gönüllülük

Gönüllülük

Gönüllülerin varlığı STK'ların ayakta kalması ve yardımların gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşmasında çok önemlidir. 

Gönüllü Kimdir, Ne İş Yapar?

Gönüllü, toplumsal hayatta herhangi bir karşılık ya da çıkar gözetmeksizin bilgi, zaman, beceri ve kaynaklarını kullanarak bir işi yapmayı kendiliğinden talep eden ve üstlenen kişidir.  Gönüllülerin çalışma alanları genellikle sivil toplum kuruluşlarıdır. Yaptıkları işler için hiçbir ücret ya da farklı bir kazanç talep etmeyen gönüllüler toplumsal içerikli projelerde, doğal afetlerde vb. durumlarda öne çıkmaktadırlar. 

 

Gönüllüler bir sivil toplum kuruluşuna düşünce ve emek gücü, parasal kaynak bulma, kamuoyu oluşturma, yeni üyeler kazandırma gibi faaliyetlerle katkıda bulunabilirler. Gönüllü ve sivil toplum kuruluşu arasındaki ilişkiyi tesis ederken iki tarafın birbirini iyi tanıması, potansiyelin tesbit edilmesi ve o doğrultuda değerlendirilmesi gereklidir. Bunun sonucunda kuruluş, hedeflerine daha kolay ve çabuk ulaşırken, gönüllü ise kendini geliştirme imkanı bulacaktır. Gönüllünün sağladığı en önemli hizmet, yaşadığı topluma ürettiği faydadır. 

 

Gönüllü Çalışma Alanları

Gönüllülerimiz derneğimizde bir çok alanda çalışabilirler. Bunlar;

- Sosyal inceleme

- Depolarımızda destek verme,

- Yardım dağıtımı,

- Büro işleri gibi alanlarda olabilir. Bu alanların hangisinde destek verebileceğinizi bize bildirerek gönüllümüz olabilirsiniz. 

 

Nasıl Gönüllü Olabilirsiniz?

Derneğimizin iyilik çalışmalarına katkı vermek isteyenler aşağıdaki formu doldurup bize mail ya da posta yoluyla ulaştırabilirler. Ayrıca 0212 414 60 60 nolu çağrı merkezimizden Bağışçı İlişkileri birimimizle irtibata geçip gönüllülük hakkında bilgi alabilirsiniz. 

- Mail Adresi: fener@denizfeneri.org.tr

- Posta Adresi: Deniz Feneri Derneği, PK: 99 Fatih / İstanbul

Tanıtım Dökümanları

Deniz Feneri Derneği Gönüllü Formu

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.