Hakkımızda

DENİZ FENERİ DERNEĞİ, yeryüzünde yardıma muhtaç son kişiye ulaşıncaya kadar durmaksızın çalışmayı ilke edinmiş bir yardımlaşma ve dayanışma derneğidir.
 
 
 
1996 yılının Ramazan ayında "Şehir ve Ramazan" isimli bir televizyon programıyla başlayan iyilik hareketi, yardım etmek ve yardım almak isteyenlerin kuvvetli talebiyle "Deniz Feneri" kimliğine bürünerek önce haftalık yayınlanan bir programa dönüşmüş, 1998 yılında aynı isimle bir dernek olmuştur. İlk günden bu yana bizi yalnız bırakmayan on binlerce bağışçı ve gönüllüsüyle, Türkiye'de ve dünyada yüzbinlerce aileye gıda, giyim, barınma, sağlık ve para yardımı ulaştırmış ve gün geçtikçe artan bir sayıyla ulaştırmaya devam etmektedir. Derneğimiz kurulduğu günden beri bu çalışmaları belirli bir program ve disiplinle, kurumsal bir anlayışla yapmakta olup gayretlerini 2002 yılında ISO 9001 Kalite Belgesi ile taçlandırmıştır.
 
 
 
Türkiye'nin ve dünyanın dört bir yanında hayata geçirdiği gıda, giyim, eğitim, sağlık, barınma alanlarındaki projeleriyle, kurduğu misafirhaneler, aşevleri, giyim mağazaları, yürüttüğü meslek edindirme programları ile ihtiyaç sahiplerine kapsamlı bir hizmet sunmaktadır. "Sosyal Sorumlulukta Lider" bir dernek konumunda olan Deniz Feneri, hiçbir ayrım gözetmeksizin ayni ve nakdi her türlü yardımı, gerçek ihtiyaç sahiplerine en kaliteli şekilde ulaştırma anlayışı ile hareket etmektedir. Bağış yapıldığı andan, yardımın ulaştığı ana kadar en küçük ayrıntının dahi kayıt altında tutulduğu, hiçbir şüpheye yer bırakmayanbir sisteme sahip derneğimiz, 2007 yılında bu başarılarından ötürü TBMM Üstün Hizmet Ödülü'nü almaya hakkazanmıştır. 
 
 
 
1 milyonu geçen bağışçısı sayısı, on binlerce gönüllüsü ile 25 yılda ülkemizde ve dünyanın dört bir yanında 4 milyonu aşkın kişiye yardım götüren derneğimiz, 20.12.2004 yılında alınan Bakanlar Kurulu kararıyla kamu yararına çalışan ve izin almadan yardım toplayabilen dernek statüsündedir. Ayrıca Derneğimiz, BM Ekonomik ve Sosyal Konsey (ECOSOC) ve İslam Dünyası STK'ları Birliği (İDSB)'ne akredite bir kurumdur.
 

Proje ve Temsilcilikler

Projelerimiz hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için lütfen kardeş sitelerimizi inceleyiniz.

Toplam