Hoşgeldin Ey Ramazan | Deniz Feneri Derneği
HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaKurumsalİyilik Notları Hoşgeldin Ey Ramazan

Hoşgeldin Ey Ramazan

Bağışlanma ve bereket ayı Ramazan geldi, hoşgeldi!

 

  

 

  

 

  

 

Ülkemizi de etkisi altına alan salgın hastalık nedeniyle ne yazık ki bu yıl Ramazanı biraz buruk yaşıyoruz. Evlerimizinden çıkamasak da, iftar ve sahur sofralarında buluşamasak da, teravih coşkusunu camilerimizde yaşayamasak da yine de Ramazanın rahmeti, bereketi, bolluğu her yanı saracaktır. 

 

Deniz Feneri olarak bu yıl da her sene olduğu gibi ülkemiz başta olmak üzere gönül coğrafyamızın sınırları içindeki bir çok ülkeye de ulaşacak, yurtdışında çalıştığımız partner kuruluşlar vasıtasıyla yetimlere, yoksullara, mazlumlara ulaşacağız. Sadaka, fitre, fidye, zekat ve diğer bağışlarınızı ihtiyaç sahiplerine ulaştırmanın gayreti içinde olacağız. 

 

Yoksul sofraları için Bir Kumanya da Sen Bağışla gıda bağışı kampanyamızla her ay 10 bin yoksul aileye ulaşmayı hedefliyoruz. Ayrıca Her Güne Bir Sadaka bağışı kampanyamızla vereceğiniz küçük küçük sadakaları bir iyilik denizi haline getiriyor ve bir çok mazlumu sevindiriyoruz. Salgın nedeniyle evlerinden çıkamayan milyonlarca yoksula bizzat ulaşıyor gıda ve temizlik yardımlarımızı evlere bırakıyoruz. İstanbul, Ankara, Antalya, İzmir, Afyon, Kastamonu, Erzurum, Antep ve Urfa temsilciliklerimizle ve bu merkezlere bağlı illerde ekiplerimiz kumanya dağıtmaya Ramazan boyunca da devam edecekler.

 

Ramazan ayında vereceğiniz zekat, fitre ve fidye bağışlarınız yine ihtiyaç sahiplerinin dertlerine derman olacak, bir çok ailenin sofrasına aş, üstüne kıyafet, yetimlerin ceplerine harçlık olacaktır. Zekat bağışlarınızı web sitemizden yapabileceğiniz gibi, evlerinden çıkamayan bağışçılarımız için arkadaşlarımız evlerinize gelerek makbuz karşılığı teslim alabilecek. Fitre ve fidye bağışları için de web sitemizi kullanabilir ayrıca 5407'ye 1 SMS karşılığı 27 TL gönderebilirsiniz. 

 

Ramazan, aynı zaman da Kur'an ayıdır. Bu yıl da Ramazanda yapacağınız 25 TL'lik bir bağışla hediyelerin en güzeli bir Kur'an-ı Kerim'i Afrikalı kardeşlerimize ulaştırabilirsiniz. Adak, akika ve şükür kurban bağışlarınız da aynı gün içinde kesilecek ve ihtiyaç sahiplerinin iftar ve sahur sofralarında yer alacak. Yurtdışında 720 TL, yurtiçinde 1200 TL ile bir hisse adak kurban bağışında bulunabilirsiniz. 

 

Tüm soru, görüş ve önerileriniz için 0212 414 6060 nolu çağrı merkezimizi arayabilir, fener@denizfeneri.org.tr adresine e-posta gönderebilirsiniz. Bu vesileyle milletimizin ve tüm İslam aleminin Ramazan-ı şerifini tebrik ediyoruz.

 

 

 

 

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.