HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaKurumsalİyilik Notları Kuran-ı Kerim kaç sayfa?

Kuran-ı Kerim kaç sayfa?

Kur’an-ı Kerim kaç sayfa?

Kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerimin kaç ayetten ve kaç sureden oluştuğu vahyin tamamlanması ile birlikte netlik kazanmış kıyamete kadar da bu şekliyle korunacaktır. Kur'an-ı Kerim ayetler, sureler ve cüzlerden oluşmaktadır.

 

Cüz ne demektir?

Kur'an-ı Kerim'de cüz bölüm, parça ve kısım anlamında kullanılmaktadır. Arapça’dan Türkçe’ye geçmiş olan ve Kur'an-ı Kerim ile özdeşleşen bu kavram, Kur'an-ı Kerim'in bölümlerini ifade etmektedir. Kur'an-ı Kerim'de 30 cüz bulunduğu gibi her bir cüz de 20 sayfadan oluşmaktadır.

 

Kur'an-ı Kerim'de 114 sure ve 6236 ayet yer almaktadır. Cüzler halinde olması Kur’an-ı Kerim’i okuyacak kişiler için kolaylık sağlamaktadır. Kur’an-ı Kerim’i okuyacak kişilerin bu sıralamayı takip etmesi önemlidir. Kur'an-ı Kerim'de özellikle cüzler için özel ayrımlar yapılarak bölüm farkları belirtilmektedir. Böylece kişiler kitabı okurken ayetleri, sureleri ve cüzleri kolay bir şekilde ayırt edebilirler.

 

Kur’an-ı Kerim Müslümanların hayat rehberidir. Kur’an’ı okumaktan maksat onun ahkamı ile amel etmek ve Kur’an ahlakı ile ahlaklanmaktır. Kur’an-ı Kerim’i okuyup sevabını vefat etmiş yakınlarımıza bağışlayabiliriz. Bununla birlikte Kur’an-ı Kerim ölülerden önce yaşayanlar için gerekli bir kitaptır. Onu okumak, okutmak ve hediye etmek çok teşvik edilmiş, faziletli bir ameldir.

 

Kuran-ı Kerim Bağışı  yapmak için bağış yap butonuna tıklayarak bağış sayfamıza gidebilirsiniz.

SMS ile yardım yapmak için KURANI KERİM yazıp, 5560’a gönderin 25 TL bağışta bulunun.

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.