HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaKurumsalİyilik Notları Öğretmenine İyilik Hediye Et

Öğretmenine İyilik Hediye Et

Bu Öğretmenler Gününde Öğretmeninize Hediyeniz iyilik olsun.

Öğretmenler Günü ne zaman? Öğretmenler günü ayın kaçında?

24 Kasım 1928 yılından itibaren M. Kemal Atatürk tarafından ilan edilen Öğretmenler günü ne zaman? Çocukların eğitilmesinde en büyük etkene sahip öğretmenlere günü ayın kaçında?

Öğretmenler günü ilk olarak çocuk ve gençleri yetiştiren kimseleri onurlandırmak için bir çok etkinlik düzenlenerek kutlanır. Bir çok ülkede 1994 yılında UNESCO önergesiyle kutlanmaya başlayan Öğretmenler günü daha öncesinde 1928 yılında Mustafa Kemal Atatürk tarafından ilan edilmiştir.

 

Öğretmenler günü ayın kaçında?

Türkiye’nin aksine bir çok ülke UNESCO önergesiyle kutlamaya başlamış, Türkiye’de 24 Kasım’da kutlanan öğretmenler günü, bir çok ülkede 5 Ekim gününde kutlanır, bu ülkeler arasında Azerbaycan ve Avustralya var. Onun dışında Çek Cumhuriyeti 28 Mart, Hindistan 5 Eylül, İran 2 Mayıs, Malezya 16 Mayıs, Peru 6 Temmuz ve Slovakya ise 28 Mart tarihlerinde kutlar.

 

Öğretmenler günü resmi tatil mi?

Hayır, her yıl 24 Kasım'da Anıtkabir ziyaretleri ve coşkuyla kutlanan öğretmenler günü Resmi tatiller arasında yer almaz ve hem öğretmenler hem de öğrenciler işlerine devam ediyor.

 

Öğretmenler günü hediyesi ne alınır?

Öğretmenler gününde öğrenciler tarafından sevilen öğretmenlere Öğretmenler gününe özel hediye alınır, sizlere öğretmenler gününde değerli öğretmenlerimize alabileceğiniz hediyeleri sıraladık.

Öğretmenlerinize alabileceğiniz hediyeler arasında maddi değerin yanı sıra manevi değer çok daha önemlidir. Erkek öğretmenlere alabileceğiniz en güzel hediyeler: Kişiye Özel Kalem, Kişiye Özel Kupa Bardak, Kalem ve Defter Seti, Saat ve Bileklik güzel hediye seçimi olabilir. Hediyelerin klasik olmasının dışında kişiye özel olmasıyla öğretmenlerin her zaman bu hediyeleri kullanmasını sağlayacak ve sizleri de bu hediyelerden dolayı unutmamasını sağlar. Onun dışında öğretmenlerinize sevdiği tarzda kıyafetler de alabilirsiniz.

Erkek öğretmenlerin aksine kadın öğretmenlere hediye seçimleri daha kolay olabilir. Kadın öğretmenlere hediye denildiğinde akıllara ilk olarak çiçek gelir. Kadınların ruhuna daha fazla hitap eden çiçekleri kadın öğretmenlerinize hediye ederken aynı şekilde kişiye özel hediyeler de kadın öğretmenlerinize hediye edebilirsiniz.  

Öğretmenlerinize manevi değeri yüksek bir hediye vermek isterseniz fiziksel bir hediye vermek yerine öğretmenlerinizin adına ihtiyaç sahibi çocuklara destek olarak iyilik projesine katkı sağlayabilir buraya tıklayarak bağışta bulunabilirsiniz.

 

ÖĞRETMENİNİZE İYİLİK HEDİYE ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.