Ahmet Turan Hazar

Bir Deniz Feneri Gönüllüsü: Ahmet Turan Hazar 
 
Kendinizi tanıtır mısınız? 
1959 doğumluyum. Biri evli kızım olmak üzere, beş çocuk babasıyım. 
Malatya Vakıflar Bölge Müdürlüğü Hayır İşleri ve Emlak Şube Müdürlüğü görevinden emekli oldum. 
Üç yıldır Yeni Akit Gazetesinde abonetör olarak çalışıyorum. 
 
Deniz Feneri ile tanışalı ne kadar oldu? Nasıl tanıştınız?
Deniz Feneri ile uzun yıllar önce tanıştım. Kızım İstanbul'da üniversite tahsili görürken onunla birlikte Deniz Feneri Genel Merkezine gitmiştim o zaman gönüllü oldum. Sosyal inceleme yaparak derneğimize destek veriyorum. Emekli olduğumda bir müddet sosyal incelemelerime ara vermiştim. Halen aktif olarak sosyal inceleme yapan bir gönüllüyüm. Zaten Vakıflarda 11 Yıl Yurt Müdürü, 9 yıl da Şube Müdürü olarak sosyal incelemeler yaparak bu konularda uzmanlaşmıştım. Aslen Öğretmen kökenliyim. Vakıflardan önce 5 yıl Fen Bilgisi öğretmenliği yaptım. Bence insan isterse her alanda verimli olabilir. Yeter ki yaptığı işi sevsin. 
 
Bir gönüllü olarak aynı zamanda Deniz Feneri bağışçısı mısınız? 
Büyük miktarlarda bağış yapma imkânım bulunmuyor ama arada bir SMS yoluyla ya da benzer şekilde mütevazı yardımlarda bulunuyorum. 
 
Deniz Fener'inde sizi en çok etkileyen ne oldu? 
Deniz Feneri programında yer verilen aile hikâyelerini çok etkileyici ve öğretici buluyorum. Orada anlatılanlar bizim gerçeklerimize ışık tutuyor. Bir televizyon programından doğmuş olan derneğin ülkemizin her köşesine yardım götürmesi ve dünyanın dört bir yanına yetişmesi yeterince etkileyici. 
 
Deniz Feneri sizin için ne ifade ediyor? 
Derneğin, ihtiyaç sahiplerinin tutunacağı bir dal ve eli ve ayağı olması, onların hayata dair ümitlerinin yeşermesine vesile olması çok büyük anlam ifade ediyor. 
 
Böyle bir organizasyon içinde bulunmaktan memnun musunuz? 
Hem de çok memnunum. Gönül rahatlığıyla herkese, böylesine hayırlı ve faydalı bir organizasyonda yer almaları çağrısında bulunuyorum. Bu büyük organizasyonun bir parçası olarak ihtiyaç sahibi insanları sıkıntıdan kurtarırken yaşanan mutluluğu tarif edemem. 
 
Deniz Fener'inden sizin kazancınız ne? 
Benim kazandığım en değerli şey muhtaç ailelerden aldığım hayır dualardır. Bir de çok değerli dostluklar kazanıyorum bu vesileyle. 
 
Deniz Feneri 'nde sizi en çok etkileyen ne oldu? 
Bu kadar geniş çapta yardım yapabilen bir organizasyonun Türkiye'de ilk olması beni çok etkiledi. 
 
Deniz Feneri adını ilk duyduğunuzda aklınıza neler geliyor? 
Yardımlaşma ve dayanışma. Biliyoruz ki, “acılar paylaşıldıkça azalır, sevinçler paylaşıldıkça çoğalır.” Deniz Feneri acı ile sevinci aynı anda çağrıştırıyor bana. Acıları azaltan, mutlulukları çoğaltan örnek bir yardım kuruluşunun adı Deniz Feneri.. 
 
Deniz Fener'inden siz ne kazandınız? 
Birilerine az da olsa yardımım dokunduğunu bilmek bana manevi huzur veriyor. Malatya'da çok sayıda ihtiyaç sahibi aile Deniz Feneri’nin yardımlarından faydalanıyor. O ailelerin bir kısmını çok yakından tanıyorum. Onlar, bu derneğe katkı sağlayan herkes çok dua ediyorlar. Bunu bilmek insana huzur veriyor. 
 
Sayın Hazar, Deniz Feneri Derneği’ne verdiğiniz katkılar için teşekkür ederiz. 
Asıl ben sizlere teşekkür ederim, Allah yardımcınız olsun. Fakir Fukaranın çok duasını alıyorsunuz.

Proje ve Temsilcilikler

Projelerimiz hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için lütfen kardeş sitelerimizi inceleyiniz.

Giriş Yap

Kod Gönder

Toplam