Yardımlar

Gıda: 
Gıda yardımı, yerinde yaptığımız sosyal inceleme sonucunda tesbiti yapılan kişi ya da ailelere, bir defaya mahsus veya periyodik dönemlerde gıda kolileri dağıtmaktayız. 
 
Giyim:
Giyim yardımı, yerinde inceleme sonucunda tespit edilen ihtiyaç sahiplerine yapılmaktadır. Mağazalarımızın olduğu illerde ihtiyaç sahipleri, mağazalara davet edilerek giyim yardımı yapıyoruz. Mağazaların olmadığı yerlerdeki muhtaçlara ise adreslerine koliler halinde giyim yardımları ulaştırılmaktadır. 
 
Nakit:
Yapılan sosyal inceleme sonucunda yardıma ihtiyaç duyduğu tesbit edilen kişilere bir seferlik veya periyodik olarak banka havalesi yoluyla nakit yardımı yapılmaktadır.. 
 
Eğitim:
Eğitimini sürdürebilmek için maddi imkanları yeterli olmayan öğrencilere; şartlı nakit yardımı (Burs), kırtasiye seti, okul çantası, okul kıyafeti, kitap, vb. yardımları yapan Deniz Feneri, ayrıca afetlerde, savaşlarda zarar gören okul binalarının eski hallerine dönmesi ya da yenilerinin yapılması için destek olmaktadır. 
 
Barınma:
Çeşitli sebeplerden dolayı evlerini kaybetmiş mağdur kimselere imkanlar dahilinde yardım edilmektedir. 
 
Ayrıca Ankara'da bulunan misafirhanede tedavi maksadıyla bu şehirlere gelen ve kalacak yeri olmayan ihtiyaç sahipleri misafir edilmektedir. 
 
Sağlık:
Gelir düzeyi düşük ve/veya sosyal güvenceden yoksun kimselerin sağlık sorunlarının giderilmesi için danışmanlık, yönlendirme, medikal malzeme, ilaç gibi yardımlar yapılmaktadır. 
 
Temizlik:
Sağlıklı yaşamın ön koşulu olan temizliğin kolaylıkla sağlanabilmesi için kapsamlı bir temizlik malzeme seti (sabun, şampuan, diş macunu, diş fırçası, deterjan,vs..) ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılmaktadır. 
Yardımlar
Yardımlar
Yardımlar
Yardımlar

Proje ve Temsilcilikler

Projelerimiz hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için lütfen kardeş sitelerimizi inceleyiniz.

Toplam