HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaKurumsalKurumsal Yönetim Kurulumuz

Yönetim Kurulumuz

13. Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda yapılan seçime göre oluşan yeni Yönetim Kurulumuz:

ASİL ÜYELER
 
Av. Mehmet CENGİZ / Genel Başkan 
 
Coşkun YILDIZ / Genel Başkan Yardımcısı 

16.01.1964 İstanbul doğumlu olan Coşkun YILDIZ aslen Sinoplu’dur. Uzun yıllar Hamidiye A.Ş.’de görev yaptıktan sonra en son Genel Müdür Danışmanı olarak görevinden emekli olmuştur.

 

İstanbul Dostluk Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği yanında Deniz Feneri Derneği’nde Genel Muhasip, Genel Sekreter olarak görev yapmış olup, şu anda Genel Başkan Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir.

 

Yıldız, evli ve iki çocuk babasıdır.

 
Ali KARAYILAN / Genel Sekreter 

1974 yılında Erzurum İspir’de doğdu. 1992 yılında Erzurum İmam Hatip Lisesi’nden, 1998 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu. Üniversite yıllarında Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı Yurtları’nda kaldı. Mezun olduktan sonra Hüdayi Vakfı Yurtları’nda 7 yıl idarecilik yaptı.

 

2005 yılında Erzurum’da Deniz Feneri Derneği Doğu Anadolu Bölge Temsilcisi olarak görevlendirildi. 8 yıl bu görevi yürüttü.

 

2013 yılında İstanbul’a dönerek Deniz Feneri Derneği Genel Müdürü olarak 4 yıl görev yaptı. 2017 yılında görevinden ayrıldı ve Ensar Vakfı’nda Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başladı. 2019 yapılan seçimli olağan genel kurulumuzda yeniden Deniz Feneri bünyesine katılan Ali Bey, halen Derneğimizin Genel Sekteri görevini yürütmektedir.

 

 
Resul KURT / Genel Muhasip 

1971 yılında Adıyaman’da doğdu. 1992 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun oldu. Marmara Üniversitesi Sosyal Sigortacılık programında Yüksek Lisans eğitimini, Mali Hukuk programında doktora eğitimini tamamladı.

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığında Müfettiş, Başmüfettiş ve Başkan Danışmanı olarak çalıştı. Marmara Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi olarak görev yaptı. Star Gazetesi ve Dünya Gazetesinde Köşe Yazarlığı yapmaktadır. Ayrıca 24 Televizyonu, TRT Haber ve Ülke TV’de programlar yaptı.

İstanbul Siyasal Vakfı Genel Başkan Yardımcılığı, Sosyal Güvenlik Müşavirleri Derneği Genel Başkan Yardımcılığı, Çerkezmüsellim Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanlığı, Kızılay Bayrampaşa Şubesinde Yönetim Kurulu Üyeliği ve Sekreter Yardımcılığı yaptı.

Vergi, Sosyal Güvenlik, İş Hukuku, İşsizlik, İstihdam, Özürlü Hakları, Çalışma Hayatı, İş Sağlığı ve Güvenliği, İşçi ve İşveren Hakları ve Yükümlülükleri, Muhasebe ve Denetim konularında çok sayıda ulusal ve uluslararası sempozyumda tebliğ sundu, birçok ilde seminer ve konferanslara konuşmacı olarak katıldı.

Evli ve İki çocuk sahibi olup İngilizce bilmektedir.

 
Av. İsmail TUĞRUL / Yönetim Kurulu Üyesi
 
Hüseyin CERRAHOĞLU / Yönetim Kurulu Üyesi
 
M.Faruk DURMUŞ / Yönetim Kurulu Üyesi

Aslen Antalya Kumlucalı olan Muhammed Faruk Bey, 1984 yılında Üsküdar’da doğdu. Çocukluk yıllarını Fransa’da geçirdi ve ortaokul-lise eğitimini İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı. Lise sonrası dönemde, Şam’da ve Londra’da eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul’a döndü ve iş hayatına atıldı.

 

Turizm, halkla ilişkiler, pazarlama, uluslararası ilişkiler alanlarında uzman olan Durmuş, iyi derece Fransızca, Arapça ve İngilizce bilmektedir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

 
YEDEK ÜYELER
 
Mustafa TUTKUN

1972 Çanakkale Biga`da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Çanakkale`de tamamladı.

 

1990 yılında Çanakkale İmam Hatip Lisesi’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde 3 yıl eğitim aldı. Daha sonra bu bölümü bırakarak Malezya Uluslararası İslam Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü tamamladı.

 

1999 yılında Kosova'ya giderek 4 yıl bir sivil toplum kuruluşunun Kosova, Makedonya ve Arnavutluk`taki çalışmalar yürüttü. 2003-2005 yılları arasında çocuklarda karakter eğitimi üzerine yayınlar yapan Bizim Bahçe Dergisi’nin kuruluşunu üstlendi.

 

2005-2010 yılları arası Deniz Feneri Derneği Uluslararası İlişkiler Müdürlüğü ve 2010-2011 yılları arası Yeryüzü Doktorları Genel Müdürlüğü görevlerini yürüttü. Bu süre zarfında 80'den fazla ülkeyi ziyaret etti ve 143 ülkede afet, yardım ve kalkınma projelerinin uygulanmasında görev aldı, birçok uluslararası toplantı ve konferansın organizasyonunu gerçekleştirdi. Çeşitli yayın organlarında makale ve köşe yazıları yazdı.

 

2011-2016 yılları arasında Türkiye Diyanet Vakfı’nda Genel Müdür Yardımcılığı ve 2016-2018 yılları arasında da Genel Müdürlük görevlerini yürüttü. Halen Türk Kızılay’da Strateji ve Kurumsal Gelişimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak profesyonel hayatına devam etmektedir.

 

Evli ve 3 çocuk babası olan Mustafa Tutkun, iyi derece İngilizce ve Arapça bilmektedir.

 
Av. Mehmet CİHAN
 
Osman ACUN

1963 yılında Amasya Taşova’da doğdu. 1982 yılında Amasya İmam Hatip Lisesi’nden, 1986 yılında ise İstanbul Üniversitesi, Edebiyat Fakültesi, Arap Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun oldu. Daha sonra İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi, Tefsir Anabilim Dalı’nda Yüksek Lisans yaptı.

 

İlim Yayma Cemiyeti Fethiye Yurdu’nda Müdür Yardımcısı olarak iş hayatına başlarken Vefa Yayıncılık bünyesinde çıkan İlim ve Sanat Dergisi’nde Yayın Müdürü, Kadın ve Aile Dergisi’nde ise Yazı İşleri Müdürü olarak çalıştı. Daha sonra ticarete atıldı, ortak olduğu şirkette reklamcılık ve inşaat şirketlerinde yöneticilik yaptı.

 

1999 Marmara depremi sürecinde girmiş olduğu Deniz Feneri Derneği’nde 12 yıl süreyle, Genel Müdür, İstanbul Şube Başkanı, Marmara Bölge Temsilcisi, Genel Merkez Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yaptı. Bu süreçte birçok projenin yapımcısı ve uygulayıcısı olarak hizmet etti. 2012 yılında emekli olma suretiyle Deniz Feneri’nden ayrıldı. 2012 yılı başından beri İlim Yayma Vakfı’nda Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmaktadır.

Deniz Feneri Derneği, İlim Yayma Cemiyeti, Vefa-Der, Gönüllü Öğrenme Grubu Derneği, İstanbul Daru’l Fünun İlahiyat Vakfı Genel Kurul üyesidir.

 

Evli ve dört çocuk babası olan Osman ACUN, Arapça ve İngilizce bilmektedir.

 
Dr. Faruk KANGER

1971’de Adapazarı’nda doğdu. İlk ve orta öğrenimini burada tamamladı. Lisansını 1989–1994 yılları arasında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden; Yüksek Lisansını ise 1994–1997 yılları arasında Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Din Felsefesi bilim dalında yaptı. Faruk Bey, aynı zamanda “Din Eğitimi” bilim dalında doktora sahibidir.

 

Faruk KANGER, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi, İslami İlimler Fakültesi’nde, Öğretim Üyesi olarak din eğitimi üzerine ve muhtelif fakültelerde Din Eğitimi, Değerler Eğitimi, Öğretmenlik Formasyonu, Manevi Danışmanlık ve Rehberlik, Sosyal Sorumluluk vb. dersler vermektedir.

 

Din ve Değerler Eğitimi alanında ulusal ve uluslararası alanda bilimsel çalışmalarını sürdüren Faruk KANGER, Yayın Yönetmeni, Editör, Yazar ve Yayın Danışmanı olarak birçok eser hazırlanmasında görev almıştır.

 

Türkiye Diyanet Vakfı Eğitim Akademik Danışmanlığı, Türkiye Maarif Vakfı Denetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunmuş olan Faruk KANGER, evli ve üç çocuk babasıdır.

 
Emre DURGUT
 
Ali Reyhan ESEN

1961 yılında Ürgüp’te doğdu. İlk, Orta ve Lise eğitimini Ankara’da, Lisans eğitimini 1978-1984 yıllarında İstanbul'da DGSAMYO (Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi) Mimarlık Bölümünde tamamladı. 1985-89 yıllarında YTÜ Rölöve ve Restorasyon dalında Yüksek Lisans yaptı.

 

Ali Reyhan Bey, 1985-90 ve 1993-94 yılları arasında Pamukkale Üniversitesi’nde Araştırma Görevlisi olarak bulundu. Bazı özel firmalarda proje müdürü ve yöneticilik görevlerinden sonra 1997 yılında kendi şirketini kurmuştur.

 

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, İstanbul Ticaret Üniversitesi, TOKİ, İLBANK gibi kurum, kuruluş ve üniversitelerde danışman, jüri üyesi, proje koordinatörü gibi çeşitli vazifeleri ifa etmiştir.

 

Aktif bir STK gönüllüsü olan Ali Reyhan Bey’in; Deniz Feneri Derneği dışında Mimarlar Odası, Yıldız Teknik Üniversitesi Vakfı, Mimar Mühendisler Grubu Derneği, Mimar Sinan Mühendisler Birliği, Türkiye Tarihi Evleri Koruma Derneği, Yeryüzü Mühendisleri Derneği, İnsan ve Medeniyet Hareketi Derneği, Kutup Yıldızı Derneği, İnsan Eğitimi Kültür ve Yardımlaşma Vakfı, Hacı Ahmet Ünal Vakfı, Tüm Mimarlar Platformu gibi çeşitli kuruluşlarda üyelikleri bulunmaktadır. Evli ve dört çocuk babasıdır.

 
M.Ammar ÇETİN

1983 yılında Sakarya’da doğmuştur. Güngören Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden mezun oldu. Dil eğitimine Kanada’da devam ettikten sonra Yakın Doğu Üniversitesi İşletme Bölümü’nden lisans diplomasını aldı.

 

Uzun yıllar İkram Turizm Suudi Arabistan Mekke Bölge sorumluluğunu yapan Çetin, 2013 yılından itibaren Türkiye sorumluluğu görevini sürdürmektedir.

 

Çocukluk yıllarından itibaren birçok sivil toplum kuruluşlarında bilfiil yer alan Çetin, Milli Gençlik Vakfı çatısı altında aktif olarak çalışmalarda ve çeşitli görevlerde bulunmuştur. Bunun yanı sıra, 2003-2008 yılları arasında Kıbrıs’ın en önemli sivil toplum kuruluşu ESKAD’da  (Evrensel Sevgi ve Kardeşlik Derneği) çeşitli kademelerde görev almıştır.

 

İyi derecede İngilizce, Almanca ve Arapça bilen Çetin, evli ve 3 çocuk babasıdır.

 
 

 

 

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.