HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaKurumsalKurumsal Yönetim Kurulumuz

Yönetim Kurulumuz

13. Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda yapılan seçime göre oluşan yeni Yönetim Kurulumuz:

ASİL ÜYELER
 
Av. Mehmet CENGİZ / Genel Başkan 

1965 yılında Sivas’ta doğmuştur. İlkokulu köyünde, orta ve lise tahsilini ise Suşehri İmam Hatip Lisesi'nde tamamlamıştır. Daha sonra Sarıyer İmam Hatip Lisesi’nden mezun olan CENGİZ, 1983 yılında İstanbul Hukuk Fakültesi’ni kazanıp 1988 yılında mezun olmuştur. 

 

1990- 1991 yıllarında Asteğmen olarak vatani görevini tamamlamış ve asker dönüşü İstanbul'da serbest avukatlık yapmaya başlamıştır. Suşehri İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği ve Sarıyer İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği kuruluşlarında bulunmuştur. Bunun yanında Hukuki Araştırmalar Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği ve bir dönem İstanbul Şube Başkanlığı yapmıştır. Fazilet Partisi döneminde ise Kadıköy İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği görevini ifa etmiştir. 

 

2005 yılında Deniz Feneri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi olmuş, 2009 yılında Yönetim Kurulu’nun teklifi üzerine; Genel Başkanlık görevini üstlenmiştir. Halen İstanbul'da serbest avukat olarak mesleğini yürütürken, Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı olarak görevini sürdürmektedir.

 

Av. Mehmet CENGİZ, 4 çocuk ve 4 torun sahibidir.

 
Coşkun YILDIZ / Genel Başkan Yardımcısı 

16.01.1964 İstanbul doğumlu olan Coşkun YILDIZ aslen Sinoplu’dur. Uzun yıllar Hamidiye A.Ş.’de görev yaptıktan sonra en son Genel Müdür Danışmanı olarak görevinden emekli olmuştur.

 

İstanbul Dostluk Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği yanında Deniz Feneri Derneği’nde Genel Muhasip, Genel Sekreter olarak görev yapmış olup, şu anda Genel Başkan Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir.

 

Yıldız, evli ve iki çocuk babasıdır.

 
Ali KARAYILAN / Genel Sekreter 

1974 yılında Erzurum İspir’de doğdu. 1992 yılında Erzurum İmam Hatip Lisesi’nden, 1998 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu. Üniversite yıllarında Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı Yurtları’nda kaldı. Mezun olduktan sonra Hüdayi Vakfı Yurtları’nda 7 yıl idarecilik yaptı.

 

2005 yılında Erzurum’da Deniz Feneri Derneği Doğu Anadolu Bölge Temsilcisi olarak görevlendirildi. 8 yıl bu görevi yürüttü.

 

2013 yılında İstanbul’a dönerek Deniz Feneri Derneği Genel Müdürü olarak 4 yıl görev yaptı. 2017 yılında görevinden ayrıldı ve Ensar Vakfı’nda Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başladı. 2019 yapılan seçimli olağan genel kurulumuzda yeniden Deniz Feneri bünyesine katılan Ali Bey, halen Derneğimizin Genel Sekteri görevini yürütmektedir.

 
Resul KURT / Genel Muhasip 

1971 yılında Adıyaman’da doğdu. 1992 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun oldu. Marmara Üniversitesi Sosyal Sigortacılık programında Yüksek Lisans eğitimini, Mali Hukuk programında doktora eğitimini tamamladı.

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığında Müfettiş, Başmüfettiş ve Başkan Danışmanı olarak çalıştı. Marmara Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi olarak görev yaptı. Star Gazetesi ve Dünya Gazetesinde Köşe Yazarlığı yapmaktadır. Ayrıca 24 Televizyonu, TRT Haber ve Ülke TV’de programlar yaptı.

İstanbul Siyasal Vakfı Genel Başkan Yardımcılığı, Sosyal Güvenlik Müşavirleri Derneği Genel Başkan Yardımcılığı, Çerkezmüsellim Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanlığı, Kızılay Bayrampaşa Şubesinde Yönetim Kurulu Üyeliği ve Sekreter Yardımcılığı yaptı.

Vergi, Sosyal Güvenlik, İş Hukuku, İşsizlik, İstihdam, Özürlü Hakları, Çalışma Hayatı, İş Sağlığı ve Güvenliği, İşçi ve İşveren Hakları ve Yükümlülükleri, Muhasebe ve Denetim konularında çok sayıda ulusal ve uluslararası sempozyumda tebliğ sundu, birçok ilde seminer ve konferanslara konuşmacı olarak katıldı.

Evli ve İki çocuk sahibi olup İngilizce bilmektedir.

 
Av. İsmail TUĞRUL / Yönetim Kurulu Üyesi
 
 
Hüseyin CERRAHOĞLU / Yönetim Kurulu Üyesi

1974 Samsun doğumlu. 1994 Samsun İmam Hatip Lisesi’ni, 1999’da M.Ü. İletişim Fakültesi Radyo – TV Sinema Bölümünü bitirdi. 2018 Yılında Gelişim Üniversitesi Yeni Medya ve Habercilik bölümünde Yüksek Lisansını tamamladı.

 

İş hayatına 1996 yılında Üniversite devam ederken Safa Vakfın’da sekreter olarak başladı. 1998 - 99 yılları arasında TRT İstanbul Televizyonu’nda Yönetmen Yardımcısı ve Prodüksiyon Amiri olarak çalıştı. 1999 – 2011 yılları arasında, bünyesinde Yeni Dünya Dergisi, Seyr FM, Mavi Yayıncılık, Ajans ve Prodüksiyon biriminin yer aldığı Medya grubunun Genel Müdürlük görevini yürüttü. Bu görevinin yanında 2007 – 2011 yılları arasında Seyr FM Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinde bulundu.

 

2012’nin ikinci yarısında Esenler Belediyesi’nde çalışmaya başladı. Eylül 2012’de Kültür İşleri Müdürü olarak atandı. 2000 – 2011 yılları arasında Türkiye’nin birçok iline ve Avrupa’nın da birçok şehrine düzenli seyahatler gerçekleştirdi. Seyr FM’de “Seçim Özel” programları yaptı. Lise yıllarında bir grup arkadaşıyla “Ferman” adlı okul gazetesi çıkardı. Birçok sosyal etkinliğin organizasyonunu yaptı. Bazı yayın organlarında Dünya ve Türkiye gündemi ile ilgili yazıları yayınlandı. Yönetmenliği Mesut Uçakan tarafından yapılan “Gönül Dosta Gider” filminin prodüksiyon amirliğini yaptı.

 

Sivil toplum kuruluşlarında üye ve yönetici olarak görevlerde bulundu. İletişim Platformu Derneği Kurucu Üyeleri arasında yer aldı, Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. Deniz Feneri Derneği Genel Kurul ve Yönetim Kurulu Üyeliği, Öncü Gençlik ve Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliği, Uluslararası Mülteci Hakları Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği ve Cihannüma Dayanışma ve İşbirliği Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği görevleri halen devam etmekte.

 
 
M.Faruk DURMUŞ / Yönetim Kurulu Üyesi
1984 yılında Üsküdar’da doğdu. Aslen Antalya Kumlucalı’dır.
 
İlköğrenimi Fransa’da, ortaöğrenimini İstanbul Güngören İmam Hatip Lisesi’nde, yükseköğrenimi ise Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü ile Halka İlişkiler Bölümü'nden iki alanda mezun olarak tamamladı. İngilizce eğitimini Londra’da, Arapça eğitimini Şam’da aldı.
 
Uluslararası bir şirkette yöneticilik yapmaktadır. İyi derecede Fransızca, İngilizce ve Arapça bilmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.
 
YEDEK ÜYELER
 
Mustafa TUTKUN

1972 Çanakkale Biga`da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Çanakkale`de tamamladı.

 

1990 yılında Çanakkale İmam Hatip Lisesi’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde 3 yıl eğitim aldı. Daha sonra bu bölümü bırakarak Malezya Uluslararası İslam Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü tamamladı.

 

1999 yılında Kosova'ya giderek 4 yıl bir sivil toplum kuruluşunun Kosova, Makedonya ve Arnavutluk`taki çalışmalar yürüttü. 2003-2005 yılları arasında çocuklarda karakter eğitimi üzerine yayınlar yapan Bizim Bahçe Dergisi’nin kuruluşunu üstlendi.

 

2005-2010 yılları arası Deniz Feneri Derneği Uluslararası İlişkiler Müdürlüğü ve 2010-2011 yılları arası Yeryüzü Doktorları Genel Müdürlüğü görevlerini yürüttü. Bu süre zarfında 80'den fazla ülkeyi ziyaret etti ve 143 ülkede afet, yardım ve kalkınma projelerinin uygulanmasında görev aldı, birçok uluslararası toplantı ve konferansın organizasyonunu gerçekleştirdi. Çeşitli yayın organlarında makale ve köşe yazıları yazdı.

 

2011-2016 yılları arasında Türkiye Diyanet Vakfı’nda Genel Müdür Yardımcılığı ve 2016-2018 yılları arasında da Genel Müdürlük görevlerini yürüttü. Halen Türk Kızılay’da Strateji ve Kurumsal Gelişimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak profesyonel hayatına devam etmektedir.

 

Evli ve 3 çocuk babası olan Mustafa Tutkun, iyi derece İngilizce ve Arapça bilmektedir.

 
Av. Mehmet CİHAN
 
 
Osman ACUN

1963 yılında Amasya Taşova’da doğdu. 1982 yılında Amasya İmam Hatip Lisesi’nden, 1986 yılında ise İstanbul Üniversitesi, Edebiyat Fakültesi, Arap Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun oldu. Daha sonra İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi, Tefsir Anabilim Dalı’nda Yüksek Lisans yaptı.

 

İlim Yayma Cemiyeti Fethiye Yurdu’nda Müdür Yardımcısı olarak iş hayatına başlarken Vefa Yayıncılık bünyesinde çıkan İlim ve Sanat Dergisi’nde Yayın Müdürü, Kadın ve Aile Dergisi’nde ise Yazı İşleri Müdürü olarak çalıştı. Daha sonra ticarete atıldı, ortak olduğu şirkette reklamcılık ve inşaat şirketlerinde yöneticilik yaptı.

 

1999 Marmara depremi sürecinde girmiş olduğu Deniz Feneri Derneği’nde 12 yıl süreyle, Genel Müdür, İstanbul Şube Başkanı, Marmara Bölge Temsilcisi, Genel Merkez Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yaptı. Bu süreçte birçok projenin yapımcısı ve uygulayıcısı olarak hizmet etti. 2012 yılında emekli olma suretiyle Deniz Feneri’nden ayrıldı. 2012 yılı başından beri İlim Yayma Vakfı’nda Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmaktadır.

Deniz Feneri Derneği, İlim Yayma Cemiyeti, Vefa-Der, Gönüllü Öğrenme Grubu Derneği, İstanbul Daru’l Fünun İlahiyat Vakfı Genel Kurul üyesidir.

 

Evli ve dört çocuk babası olan Osman ACUN, Arapça ve İngilizce bilmektedir.

 
Dr. Faruk KANGER

1971’de Adapazarı’nda doğdu. İlk ve orta öğrenimini burada tamamladı. Lisansını 1989–1994 yılları arasında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden; Yüksek Lisansını ise 1994–1997 yılları arasında Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Din Felsefesi bilim dalında yaptı. Faruk Bey, aynı zamanda “Din Eğitimi” bilim dalında doktora sahibidir.

 

Faruk KANGER, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi, İslami İlimler Fakültesi’nde, Öğretim Üyesi olarak din eğitimi üzerine ve muhtelif fakültelerde Din Eğitimi, Değerler Eğitimi, Öğretmenlik Formasyonu, Manevi Danışmanlık ve Rehberlik, Sosyal Sorumluluk vb. dersler vermektedir.

 

Din ve Değerler Eğitimi alanında ulusal ve uluslararası alanda bilimsel çalışmalarını sürdüren Faruk KANGER, Yayın Yönetmeni, Editör, Yazar ve Yayın Danışmanı olarak birçok eser hazırlanmasında görev almıştır.

 

Türkiye Diyanet Vakfı Eğitim Akademik Danışmanlığı, Türkiye Maarif Vakfı Denetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunmuş olan Faruk KANGER, evli ve üç çocuk babasıdır.

 
Emre DURGUT
 
 
Ali Reyhan ESEN

1961 yılında Ürgüp’te doğdu. İlk, Orta ve Lise eğitimini Ankara’da, Lisans eğitimini 1978-1984 yıllarında İstanbul'da DGSAMYO (Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi) Mimarlık Bölümünde tamamladı. 1985-89 yıllarında YTÜ Rölöve ve Restorasyon dalında Yüksek Lisans yaptı.

 

Ali Reyhan Bey, 1985-90 ve 1993-94 yılları arasında Pamukkale Üniversitesi’nde Araştırma Görevlisi olarak bulundu. Bazı özel firmalarda proje müdürü ve yöneticilik görevlerinden sonra 1997 yılında kendi şirketini kurmuştur.

 

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, İstanbul Ticaret Üniversitesi, TOKİ, İLBANK gibi kurum, kuruluş ve üniversitelerde danışman, jüri üyesi, proje koordinatörü gibi çeşitli vazifeleri ifa etmiştir.

 

Aktif bir STK gönüllüsü olan Ali Reyhan Bey’in; Deniz Feneri Derneği dışında Mimarlar Odası, Yıldız Teknik Üniversitesi Vakfı, Mimar Mühendisler Grubu Derneği, Mimar Sinan Mühendisler Birliği, Türkiye Tarihi Evleri Koruma Derneği, Yeryüzü Mühendisleri Derneği, İnsan ve Medeniyet Hareketi Derneği, Kutup Yıldızı Derneği, İnsan Eğitimi Kültür ve Yardımlaşma Vakfı, Hacı Ahmet Ünal Vakfı, Tüm Mimarlar Platformu gibi çeşitli kuruluşlarda üyelikleri bulunmaktadır. Evli ve dört çocuk babasıdır.

 
M.Ammar ÇETİN

1983 yılında Sakarya’da doğmuştur. Güngören Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden mezun oldu. Dil eğitimine Kanada’da devam ettikten sonra Yakın Doğu Üniversitesi İşletme Bölümü’nden lisans diplomasını aldı.

 

Uzun yıllar bir turizm şirketinin Suudi Arabistan Mekke Bölge sorumluluğunu yapan Çetin, 2013 yılından itibaren Türkiye sorumluluğu görevini sürdürmektedir.

 

Çocukluk yıllarından itibaren birçok sivil toplum kuruluşlarında bilfiil yer alan Çetin, Milli Gençlik Vakfı çatısı altında aktif olarak çalışmalarda ve çeşitli görevlerde bulunmuştur. Bunun yanı sıra, 2003-2008 yılları arasında Kıbrıs’ın en önemli sivil toplum kuruluşu ESKAD’da  (Evrensel Sevgi ve Kardeşlik Derneği) çeşitli kademelerde görev almıştır.

 

İyi derecede İngilizce, Almanca ve Arapça bilen Çetin, evli ve 3 çocuk babasıdır.

 
 

 

 

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.