İslama Davet

Batı Afrika ülkesi olan Sierra Leone’de; yaşayan Hristiyanların İslam’la şereflenmesine vesile oluyoruz.

Sierra Leone'de yaşayan Hıristiyanları İslamiyet’e davet etmek amacıyla İslama Tebliğ programları yapmaktayız. Leone ülkesinde insanları İslama Davet etmek için yemek ikram ediyor ve yeni kıyafetler hediye ediyoruz. Ardından onlardan bazılarının Müslümanlıktan etkilenerek aramıza katıldığına şahit oluyoruz.

Bir insanın hidayetine vesile olmanın faziletini anlatan iki hadis-i şerifi dikkatlerinize sunmak istiyoruz.

Sehl İbni Sa’d radıyallahu anh’den rivâyet edildiğine göre kendisi, Nebî sallallahu aleyhi ve sellem’i şöyle buyururken dinlemiştir:

Allah’a yemin ederim ki, Allah Teâlâ’nın, senin sebebinle bir tek kişiye hidayet verip doğru yola iletmesi, senin için, kızıl develerin olmasından (ve bunları tasadduk etmenden) çok daha hayırlıdır.”

(Buhârî, Fedâilu'l-Ashâb 9, Meğazi 38, Cihad 102,143; Müslim, Fedâilu’s-Sahâbe 34.)

Başka bir rivayette ise Peygamber Efendimiz s.a.s şöyle buyurmuştur;

Bir insanın hidayetine vesile olmak, yüz kızıl tüylü deveden veyahut üzerinden güneşin doğup battığı bütün toprakların fethinden daha hayırlıdır.” (Buhari, 7/3468)

Tebliğ çalışmaları için ulaşım, yemek ikramı, kıyafetler ve program etkinliği gibi masraflara katkıda bulunmak suretiyle aramıza yeni kardeşlerimizin katılmasının ecrinden siz de hissedar olabilirsiniz. “İslama Davet” projemize dilediğiniz miktarda bağış yapabilirsiniz.

5560’a DAVET yazıp SMS göndererek 25 TL bağışta bulunabilirsiniz.

Giriş Yap

Kod Gönder

Toplam