Gönüllere Dokunuyoruz

Batı Afrika ülkesi olan Sierra Leone’de; yaşayan insanları İslam'a davet ediyoruz.

"Gönüllere Dokuyoruz" projemiz kapsamında Sierra Leone'de yaşayan insanları İslam'a davet etmek amacıyla programlar yapmaktayız. Bu ülkede insanlara yemek ikramları yapıyoruz ve kıyafetler hediye ediyoruz. Ardından o kardeşlerimizin bazılarının Müslümanların ilgilerinden ve yaşayışlarından etkilenerek aramıza katıldığına şahit oluyoruz.

Bir insanın hidayetine vesile olmanın fazileti, Sehl İbni Sa’d radıyallahu anh’den rivâyet edildiğine göre; kendisi Nebî sallallahu aleyhi ve sellem’i şöyle buyururken dinlemiştir:

Allah’a yemin ederim ki, Allah Teâlâ’nın, senin sebebinle bir tek kişiye hidayet verip doğru yola iletmesi, senin için, kızıl develerin olmasından (ve bunları tasadduk etmenden) çok daha hayırlıdır.”

(Buhârî, Fedâilu'l-Ashâb 9, Meğazi 38, Cihad 102,143; Müslim, Fedâilu’s-Sahâbe 34.)

Başka bir rivayette ise Peygamber Efendimiz s.a.s şöyle buyurmuştur;

Bir insanın hidayetine vesile olmak, yüz kızıl tüylü deveden veyahut üzerinden güneşin doğup battığı bütün toprakların fethinden daha hayırlıdır.” (Buhari, 7/3468)

Tebliğ çalışmaları için ulaşım, yemek ikramı, kıyafetler ve program etkinliği gibi masraflara katkıda bulunmak suretiyle aramıza yeni kardeşlerimizin katılmasının ecrinden siz de hissedar olabilirsiniz. "Gönüllere Dokunuyoruz" projemize dilediğiniz miktarda bağış yapabilirsiniz.

5560’a DAVET yazıp SMS göndererek 25 TL bağışta bulunabilirsiniz.

Toplam