HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaProjeler Ada Karabacak

Ada Karabacak

Hızlı Bağış Yap

Doğuştan böbrek yetmezliği rahatsızlığı olan 5 yaşındaki Ada Karabacak’ın sağlığına kavuşabilmesi için önce zor bir mesane ameliyatı ardından kadavradan böbrek nakli olması gerekiyor.

İstanbul’da yaşayan ev hanımı 40 yaşındaki Saadet Karabacak ile emekli eşi 50 yaşındaki Aytekin Karabacak’ın ikinci çocukları 5 yaşındaki Ada Karabacak, doğuştan böbrek yetmezliği ve sakral agenezis (Kuyruk sokumu ve aşağı omurga kısımlarının kısmi ya da tam yokluğu) hastalığı ile dünyaya geldi. Doktorların yaşamaz dediği Ada, bugün 5 yaşına geldi. Ayak ve kuyruk sokumu kemiklerinde gelişim geriliği olan Ada’nın mesane bölgesinde de yetersizlikler yer alıyor. Ada, idrarını ise karnından özel bir cihaz vasıtasıyla yapabiliyor. Ayaklarının üzerine basıp, yürüyemeyen küçük Ada’nın sağlığına kavuşabilmesi için önce mesane bölgesinden ameliyatlar olması, ardından da kadavradan böbrek nakli olması gerekiyor.

 

Sağlık sorunları ile boğuşan küçük Ada için ailesi tüm mal varlığını tüketti. İstanbul’da küçük Ada’nın hastalığına çare bulamayan Karabacak ailesi Akdeniz Üniversitesi Hastanesine gitti. Burada nefroloji bölümünde bir dizi tetkikler yapılan Ada’ya doktoru mesane ameliyatının zor ama imkânsız olmadığını söyledi. Doktorun söylemleriyle umutlanan Karabacak ailesinin karşısına bu kez kalacak yer sorunu çıktı. Bir haftadır Antalya’da bulunan Karabacak ailesi bir yakınlarından emanet aldıkları hafif ticari aracın içinde kalıyor. Ailenin, burada oldukları süre içerisinde kızlarına sağlıklı bir ortamda bakabilmeleri için kalacak bir yere ihtiyaçları var.

 

 Deniz Feneri Derneği bütün varlıklarını tüketen aileye kalacak yer, gıda ve diğer ihtiyaçları için 7.000 TL yardımda bulunacak. Siz değerli hayırseverlerin bağışları ile…

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.