HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaProjeler Afganistanlı Kardeşlerimize Acil Yardım

Afganistanlı Kardeşlerimize Acil Yardım

İç savaş sonrası zor günler geçiren Afganistanlı Kardeşlerimiz Acil Yardımlarınızı bekliyor.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı ve AFAD’ın koordinasyonuyla Türkiye’den Afganistan’a yola çıkan “İyilik Treni” için Deniz Feneri Derneği olarak tüm seferlerde yardımlarımız ulaştırdık. Siz değerli bağışçılarımız sayesinde “İyilik Treni” ile yardımlarımızı ulaştırmaya devam edeceğiz.

 

Zor günler geçiren Afganistanlı Kardeşlerimize gıda yardımı ulaştırıyoruz. GIDA yardımı yapmak için 600 TL bağış yapabilirsiniz.

 

SMS ile yardım için DESTEK yazıp 5560’a gönderip 25 TL bağış yapabilirsiniz.

 

Afganistan’da yıllardır devam eden siyasi iktidarsızlık ile beraberinde yaşanan iç savaş nedeniyle işsizlik ve ardından yaşanan kuraklık sonucunda Afganlı kardeşlerimiz zor günler geçiriyor. İç savaşın yaptığı tahribat sonrası birçok aile evsiz kaldı ve kamplarda zor şartlar altında yaşamaya başladı. BM Raporuna göre Afganistan’da 14 milyon kişi açlık, kuraklık ve susuzluk sonucu hayatta kalmak için yaşam mücadelesi veriyor.

 

 

İç savaş ve kıtlık sonrası Afganistanlı kardeşlerimizin yaralarını sarmak için; 9 KG Prinç, 5 kg Barbunya, 2 Paket Makarna, 3.5 Kg Şeker, 250 Gram Çay, 5 Litre Yağdan oluşan Gıda Paketi hazırlıyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.