Afganistanlı Kardeşlerimize Acil Yardım

"Deniz Feneri Derneği, Afganistan'da yaşanan acil insani krize müdahale etmek için hızla harekete geçiyor. Afganistanlı kardeşlerimize yönelik acil yardım projelerimiz, temel yaşam ihtiyaçlarını karşılamak ve umut ışığını yeniden alevlendirmek amacıyla devam ediyor.

Afganistan'ın Herat vilayetinde meydana gelen 6,3 büyüklüğündeki deprem sonrası binlerce kişi hayatını kaybetti, 10 bine yakın kişi de yaralandı.Kıtlık sonrası zor günler geçiren Afganistan’da, şimdi de depremin ağır tahribat bırakması sonucu kardeşlerimiz yaşam mücadelesi veriyor.Deniz Feneri Derneği, deprem ve kıtlıkla mücadele eden Afganistan halkının yaralarını sarmak için acil olarak yardım çalışmaları başlattı.

Afganistanlı depremzede kardeşlerimize Sıcak Yemek Yardımı yapmak için 100 TL, Battaniye Yardımı Yapmak için 600 TL, Gıda yardımı Yapmak için 1.000 TL bağış yapabilirsiniz.

SMS ile yardım için DESTEK yazıp 5560’a gönderip 25 TL bağış yapabilirsiniz.

Afganistan’da yıllardır devam eden siyasi iktidarsızlık ile beraberinde yaşanan iç savaş nedeniyle işsizlik ve ardından yaşanan deprem sonrasında Afganlı kardeşlerimiz zor günler geçiriyor. BM Raporuna göre Afganistan’da 14 milyon kişi açlık, kuraklık ve susuzluk sonucu hayatta kalmak için yaşam mücadelesi veriyor.

Toplam