HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaProjeler Ahmet Osmanov

Ahmet Osmanov

Hızlı Bağış Yap

Ahmet Amca Makedonya’dan desteklerinizi bekliyor.

Ahmet Osmanov 1950'de Makedonya’nın Güney doğusundaki Türk köylerinden birisi olan Konçe’de doğdu. Kendisi doğduğundan beri tarımcılıkla uğraşarak hayatını devam ettirmeye çalışıyordu.

2008’de geçirdiği felç neticesinde vücudunun sağ tarafının büyük bölümü hareket edemez hale gelmiş. Tedavi olmak için ameliyat kararı verilen Ahmet Amca bu defa -iddiaya göre- doktorların ameliyatta gerçekleştirdikleri hata sonucunda, rahatsızlığı daha da artarak tekerlekli sandalyeye mahkum olmuş.

Emekliliği beklerken felç kalan Ahmet Amca’nın hiçbir geliri yok. Tek sosyal güvencesi ise Makedonya devletinin karşıladığı hastane masrafları.

Komşularının destekleriyle yaşamını sürdüren Ahmet Osmanov, en azından rahatça dışarı çıkabilmek, kontrolleri için kimseye yük olmadan hastaneye gidebilmek için bizden akülü engelli aracı istiyor.

Ağırlığı 130 kilonun üzerinde olması ve aynı zamanda evinin bulunduğu yerin konumu yokuş olmasından dolayı ihtiyaç duyulan araç çekiş gücü bakımından özel bir akülü araç olması gerekiyor.

Bu özelliklerde bir araç için Makedonya’da yaptığımız araştırmalar neticesinde yükü ağır ve yokuşu çıkabilme kapasitesi olanların fiyatı 10.000 TL (3 bin EURO)  civarındadır. Ahmet Amca Makedonya’dan desteklerinizi bekliyor.

 

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.