HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaProjeler Akife Caferova

Akife Caferova

Hızlı Bağış Yap

Akife Hanım'ın acilen tedaviye ihtiyacı var.

Karabağ’dan Bakü’ye kaçmak zorunda kalan ve terkedilmiş tren vagonlarında hayatlarında sürdürmeye çalışan mağdur Azeri kardeşlerimize 2004 -2005 yıllarına yardıma gidilmişti. Bakü’ye giden Deniz Feneri program ekibi "Nevruz Dede" isimli birisiyle tanıştı.

 

Babası Osmanlı ordusunda subay olan Nevruz Dede henüz 8 yaşındayken Bakü’ye götürülür ve savaş şartları göz önünde bulundurularak bir yetimhaneye verilir. Savaş sonrası Bakü’de kalan ve orada büyüyüp evlenen Nevruz Dede’yi Deniz Feneri ekibi tanıdığında gelini Akife ve iki torunu ile bir evde yaşamaktaydı. Oğlu vefat etmişti. Nevruz Dede’nin en büyük hayali ölmeden önce İstanbul’u görmekti.

 

Deniz Feneri Derneği 2005 yılında Nevruz Dede ve gelini Akife Hanımı İstanbul’a getirerek birkaç gün misafir etti.

 

Bakü’ye döndükten 6 ay sonra 99 yaşında vefat eden Nevruz Dede’nin gelini bir sonra ekonomik darboğaza girerek derneğimizden yardım istedi. Akife Hanımın yardım taleplerine sonraki yılarda da imkanlar ölçüsünde olumlu dönüş yapıldı. Akife Hanım iki çocuğundan büyüğü olan kızını evlendirdi.

 

Bir süre önce İstanbul’a gelerek Anadolu Yakasında bir ailenin yanında çalışan Akife hanım, bakımını yaptığı kişinin vefatı sonrası, söz konusu ailenin akrabalarının daveti üzerine Balıkesir Edremit’e gider. Halen Edremit’te bir ailenin yanında kalan ve onların işlerine yardım eden Akife hanım bir sağlık problemi sebebiyle derneğimizden yardım istiyor. Burnunda kırık olduğunu, kalbinde ve boğazında da sorun olduğunu ifade eden Akife hanım nefes alamadığını, geceleri uyuyamadığını ifade ediyor.

 

Rahatsızlığının çalışmasına da engel olduğunu söyleyen Akife Hanım'ın ameliyat olması gerekiyor. 

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.