HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaProjeler Akın Uğurlu

Akın Uğurlu

Hızlı Bağış Yap

Akın: “Beni duyun ki; ‘Duyabileyim’ ” demekte.

 Akın; yedi yaşında ve iş buldukça günlük işlerde çalışan babasında da olan işitme kaybını çok daha ağır olarak yaşayan bir kardeşimiz. 2007 yılında sessiz dünyasına veda ettiği operasyonu geçireceği dönemde tanışmış Deniz Feneriyle.


Karınca kararınca destek olunmuş ve sonrasında da imkanlar dahilinde unutulmamış hiç. En çok duymasını sağlayan bionik kulağının sık sık biten pillerinin temini için ulaştırmış sesini bize. Ve o ses az önce yine ulaştı. Kulakta duyuldu, beyinde algılandı ve yüreklere oturdu…


Akın: “Beni duyun ki; ‘Duyabileyim’ ” demekte. Normal işitme cihazlarından farklı olan bionik kulak hem dış hem de iç kulakta yapılan operasyonlarla mekanik ses enerjisini elektrik sinyallerine dönüştüren ve bunu doğrudan iç kulağa aktararak ses algısını sağlayan elektronik bir cihazdır. Pilin bitmesi duymanın da durması anlamını taşımakta. Annesi Cevriye Hanım bu dönemleri hayatlarının en zor anları olarak ifade ediyor. “Okula gitmek istemediği gibi ya saldırganlaşıyor ya da içine kapanıyor yavrum” diyor.


Şimdi; Akın’ı “Sessizliğe”  terk etmemek ve onu duyduğumuzu duyurmak için el ele veriyoruz. Kullandığı cihaz ömrünü tamamlamış. Bakanlığın raporu kurumumuza ulaştı. Okullar açılana kadar yeni cihazın takılmasını hedefliyoruz.


Not:Konuşma-İşitme İşlemcisi için SGK 11.400 lira ödeme yapıyor…Cihaz 16.900 lira aradaki 5500 liralık fark için bizden yardım talep ediyorlar.

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.