HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaProjeler Aslı M.

Aslı M.

Felç nedeniyle çalışamayan, evinde iki çocuğu ile ortada kalan Aslı Abla için destek olalım. 

Kimi basar yaygarayı ufacık bir sıkıntıda,

Kimi de sabır sınavını susarak verir!

 

Çoğumuz dara düşünce darda olanın, zorda kalınca zorluk çekenlerin anlarız halinden. Ve bazıları var ki bollukta da yoklukta da bir. Hiç istetmez o zira hep açık bulursunuz elini.

 

Bir saat kadar önce Genel Merkezimizde dosyaları inceleyen kardeşim Aslı Ablanın durumunu ilettiğinde önce dosyasını okudum ve sonra güncel bilgileri almak için aradım kendisini. Durum net olmalı ki sizlere aktarılan bilgiler ve dahi BHK’da verilecek destek isabetli olmalı. Dört aydır kirasını verememiş, çevresine yanlış anlaşılır ya da kol kanat gerdiği 11 ve 16 yaşlarındaki evlatları zarar görür diye sıkıntılarını anlatamamış. Yıllar önce eşi ve aylar önce de askerden döndükten sonra oğlu tarafından artık hasra ve çalışamıyor diye terkedilmiş yüreği yaralı, gözü yaşlı anne ne yapalım sizin için, nasıl faydamız dokunur dediğimde hikaye bu satırlarla başlamama vesile olan cümleyi kurdu.

 

“Nasipte ne varsa o olur kardeşim, korkarım şunu istiyorum demeye ya benden daha zorda olan varsa ve bana yardım ettiğiniz için ona ulaşamazsanız.”

 

Korkularımız ortak Aslı Abla, sen ve senin gibi sıkıntısını anlatamayan, her şeyin Allah'tan olduğunu asla unutmayıp vereni vesile bizleri aracı görenleri ya duyamaz, göremezsek..!

 

Sağlık sorunları başlayana kadar rahmetli babasından kalan 500 liralık maaşa ev ve merdiven temizliğinden kazandıklarını ekleyip kıt kanaat geçinen Aslı Ablanın iki evladıyla sokakta kalma korkusunu bitirmek için önce birikmiş kirasını ödeyip sonrasında da kendini toparlayana kadar bu konuda desteğe devam edeceğiz.

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.