HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaProjeler Aydın D.

Aydın D.

İki evladı ile zor zamanlar geçiren Aydın kardeşimize kol kanat germek için desteğinize ihtiyacımız var.

Zoru başarmak mı, 

Zorda... 

Dik durup geri adım atmamak mı zor? 

Karanlıkta kalmayana güneş mum ışığı, 

Emeksiz bulan kıymet bilmez, 

Koşamıyorsan da yürü iyidir durmaktan, 

Vicdan sesin var ya onu dinle sen, 

İnan yeğdir binlerce nasihatten. 

 

Hep imece diyoruz ya Bir Hayat Kurtar Projesi için bir kez daha canlı canlı yaşadık şahit olduk bugün buna. Uzun yıllardır hem bağışları hem de fiili olarak çalışmalarımıza desteğiyle yanımızda olan bir gönlü zenginimiz durumuna bir şekilde şahit olduğu Aydın kardeşimizden bahsetti bize attığı mailde. Ve işitme engeli ile kolundaki sağlık sorununa rağmen yardım değil de ekmek teknesi kurmak için destek bulma çabasındaki bu kardeşimize pazarlarda ve mahalle aralarında sezona göre balık ve mantar satması için istediği emektarı temin için ilk katkıyı kendisinin sağlayacağını ancak bunu biz gerekli kayıt ve inceleme işlemini yaptıktan sonra yapmayı arzuladığını ilettiler. 

 

Bu sabah ulaştığımız Aydın Bey evrakları, raporları ve yıllardır biri üniversite 2. sınıf diğeri ilköğretimde okuyan oğullarının eğitimi için nasıl çırpındığını özetleyen hayat hikayesiyle geldi.  

Biraz halleştik ki çoğu bizde saklı, bazı insanlar derya gibidir yüzeyden bakarsan derinliklerini göremezsin. Bu yaralı, yorgun ama azimli baba da b/öyle.  

“Biraz zaman” dedik, “Beni uykusuz koymayın olur ya da olmaz Mevla bilir ama haber edin bu u/mutlu bekleyiş uyutmaz beni” dedi. 

 

Arkadaşların biri kayıt işlemlerini hallederken diğeri ailenin muhtarlık ve bulunduğu ilçenin kaymakamlığıyla temasa geçti. Ve sonuç olarak durumunun anlattığından daha da zorda olduğu hakikatiyle gün bitmeden şuan okuduğunuz bu satırların size ulaşması sağlandı ki sizlerin dokunuşlarıyla aylardır işsiz kalan ve çıkarıldığı iş yerince tazminatı hukuki yollara başvurulup uzlaştırılsalar da hala tam ödenmemiş, baş burduğu işlerde özellikle ağır duyuyor olmasından kaynaklı kabul görmemiş bu kardeşimiz kendi ekmek teknesini kuracak.  

 

Balık sezonu yeni açıldı ve inşallah rast gelsin tüm balıkçılara da Aydın kardeşimiz de bol bol satsın.  

Odadan çıkarken ettiği kelamlarla koyayım noktayı… Hiç aklıma gelmezdi böyle bir kurum bana destek verecek, söylenmez bunlar ama hiç zengin olmadım ancak şükür son zamana kadar hiç aç da kalmamıştık ve hiçbir komşum da aç kalmadı ben tokken. Dün siz aradığınızda dedim Allah’ım galiba bir vesileyle beni haberdar ettiğin gibi ihtiyaçlılardan onları da benden haberdar ettin şimdi. 

 

İnsanla karşılaşsın hepsi her kim katılacaksa bu imeceye onlar da hiç isyan etmedim hiç ama tam umutsuzluğa kapılmışken beni duyup üstelik tanımadan sizlere duyuran kardeşim de dualarımda olacak son nefesime kadar. 

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.