Ayşe K.

%71.22
47005 Toplanan
66000 Hedef

Seyirde misiniz seyreden mi?

Geceyi anlatma bana,

Günden haber ver,

Kim ne kadar tercüman olabilir ki karanlıklara.

Bildiğim sandıkların yanılgıların.

Paha biçilmez bir sır vereyim mi sana,

Bir güneş doğumu kaldı sadece yarına !

Bir mektup aldık yine sevgi dolu yüreği yaralı ama umudunu hiç kaybetmemiş bir annemizden. Ayşe hanım, görmeden tanımış gibi olduğumuz Enes’i anlatıyordu satırlarında.

On ikisinde Enes doğuştan %91 yürüme engelli, dünya tatlısı, akıllı, cana yakın ve sevgi dolu, İmam Hatip 6. Sınıfa giden ve okulunda çok başarılı bir çocuk.

Önceleri kucağımda, sırtımda getirir götürürdüm okuluna, tedavisine çok şükür borç, harç, elimizde avucumuzda ne var ne yok satarak yıl aşırı yaptırdığımız ameliyatlarla platin takılan bilekleri afo (uzun yürüme ortezi) desteği ve özel ayakkabı ile artık zorlanarak da olsa yürümesine müsaade eder hale geldi. Şimdi iki operasyon daha gerekli ki birinde daha kısa olan sağ ayak uzatılacak sonra da topuklar döndürülecek.

“Sizlerden mümkünse onun ayaklarından çok yüreğini tamamen özgürleştirecek ameliyatlar için destek istiyorum.” Diye nihayetlenen mektuba sesli oldu yanıtımız az önce konuştuk, hem detayları öğrenmek hem de elimizden gelen ne varsa yapacağımızı iletmek için hasbihal ettik evladı için başlattığı imecede epey yol alan annemizden biraz zaman vermelerini rica ettik.

Enes’in hayali adım adım gerçekleşme yolunda ilerlerken biz de birleştirdik dua ve desteklerimizi siz iyilik elçileri ile.

Toplam