HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaProjeler Ayşe Temur

Ayşe Temur

Hızlı Bağış Yap

Türlü sıkıntılar içindeki Ayşe Hanım'a en azından kirasını bir süre ödeyebileceği desteği vermeye davetlisiniz.

Ayşe Emur; kırklı yaşlarda uzun süre kanser tedavisi görmüş bu süreçte eşi tarafından terk edilmiş bir anne.

 

Babasını yıllar önce kaybetmiş, annesini de üç yıl önce. Eşiyle sorunlarının artmasına sebep olan kardeşleri (kredi-borç vb) şimdilerde bırakın desteği aramaz sormaz, telefonlarına çıkmaz olmuşlar.

 

Ayşe hanım, 9 yaşındaki oğluyla babasından 3 kız kardeşiyle bölüştüğü maaş (400 lira) ve SHÇEK’dan oğlu için aldığı destekle(600)  geçinip gidiyor; arada ev işleri ile de eve katkı sağlıyormuş taki daha henüz tanısı konulamayan rahatsızlığı başlayana kadar. Vücudunda nedeni belirsiz şişlikler ödemler olmakta ve dayanılmaz acılar vermekte. Kullandığı ilaçlar oldukça ağır. Oğlu da hiperaktif ve sürekli kontrol altında tutulması gereken bir çocuk psikolojik destek almakta.

 

Ve bütün bu sıkıntıların üzerine gelen son olay kardeşimizi kapımızı çalmasına sebep olmuş. Yıllardır oturduğu ve durumunu bildikleri için uzun süredir kirası (500 lira) arttırılmayan evleri kentsel dönüşüm kapsamında müteahhite verilmiş. Bu ay evi boşaltması gerek.

-“Taşınacak imkanım yok; hadi taşındık 800-900 liradan aşağıya kira yok”

 

Rahmet kapısının belki de budur anahtarı. Ayşe Hanım tedavisinin, oğlunun hem tedavi hem eğitiminin sekteye uğramadan devamı, ailenin yeni bir eve taşınması ve kirasına hiç değilse bir yıl destek verilmesi için gönül birliğine davetlisiniz.

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.