Azerbaycan’a Yardım | Deniz Feneri Derneği
HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaProjeler Azerbaycan’a Yardım

Azerbaycan’a Yardım

TL

İşgalci Ermenistan’ın yaptığı insanlık dışı bombalı saldırılar sonucu evleri yıkılan Azerbaycanlı kardeşlerimize yardım edelim.

 

Kardeş ülke Azerbaycan’ın öz vatan toprağı olan Karabağ, 1991 yılında Ermenistan tarafından işgal edildi. Ermeniler bu süreçte Azerbaycan Türklerine karşı katliamlar yaptı. Azerbaycan topraklarının yüzde 20'si işgal edildi, bir milyona yakın Azerbaycanlı da yaşadıkları bölgeleri terk etmek zorunda kaldı.

 

Ermenistan'ın yaklaşık 30 yıldır sürdürdüğü işgali ve Azerbaycan topraklarında kurduğu sözde cumhuriyeti hiçbir ülke ve uluslararası kuruluş tanımadı. Birçok ülke ve uluslararası örgütler Ermenistan’ın işgali sonlandırmasını ve ateşkes imzalanmasını teklif etti. İşgalci Ermenistan Karabağ’dan çekilmeyi kabul etmedi ve imzalanan tüm ateşkesleri sürekli olarak ihlal etti. Son olarak geçtiğimiz aylarda İşgalci Ermenistan, iki ülke sınırında bulunan Tovuz şehrine saldırmasıyla birlikte, savaş kaçınılmaz oldu. Azerbaycan saldırı sonrası işgal altındaki Karabağ’ı almak için tüm ülkede seferberlik ilan etti ve 30 yıldır Ermenistan işgali altında bulunana Karabağ bölgesi işgal altından kurtarıldı.

Karabağ’ın işgalden kurtarılma sürecinde, İşgalci Ermenistan’ın savaş suçu işleyerek sivil yerleşim yerlerini bombaladı. Bu saldırılarda maalesef birçok sivil hayatını kaybetti. Hayatta kalan Azerbaycanlı kardeşlerimiz ise ne yazık ki evsiz kaldı. Soğuk kış gününde evsiz kalan, yardıma ihtiyacı olan Azerbaycanlı kardeşlerimize Türk halkının merhamet elini ulaştırıyoruz.

 

Azerbaycan’a Nasıl Yardım Edebilirim?

  Siz değerli bağışcılarımız sayesinde Azerbaycanlı Türk kardeşlerimizin yaralarını hep birlikte saralım.

 

Savaş mağduru ailelerin evlerini hedef alan bombalar nedeniyle evsiz kalan ailelere gıda yardımı yapabilirsiniz.

 

Gıda Yardımı yapmak için 250 TL bağışta bulabilirsiniz.

SMS ile yardım etmek için 5560’a AZERBAYCAN yazarak 10 TL yardım edebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.