HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaProjeler Bahriye Keleş

Bahriye Keleş

Hızlı Bağış Yap

Bahriye Hanım ineğinin gelmesini ve elleriyle sağdığı sütleri satıp ailesinin ihtiyaçlarını karşılayacağı günü bekliyor.

"Hayat bir sevdadır… Onu yaşa!

Hayat bir hediyedir… Onu al!

Hayat bir bilmecedir… Onu çöz!

Hayat bir fırsattır… Onu yakala!

Hayat bir şarkıdır… Ona eşlik et!

Hayat bir bahçedir… Onu der!

Hayat bir iyiliktir… Ona karşılık ver! …

Kendine bir iyilik yap. Herkese Gülümse…

Çünkü…

Samimi bir sevginin yerini başka ne tutabilir bu hayatta…

Birine karşılıksız iyilik etmenin hazzını başka hangi şey yaşatabilir insana…

 

Kütahya/Gediz’e düştü yine yolumuz. Gönlü güzel kardeşlerimiz şahit oldukları, el uzattıkları Keleş ailesini Deniz Feneri Ailesine kattılar. Elli üç yaşındaki babamız ileri derecede epilepsi ve tek düzenli gelirleri annemizin iş çıkarsa gündelik işlere gitmesinden başka üç ayda bir aldığı 900 lira engelli maaşı.

 

Keleş ailesi bu sıkıntıların yanında bir sınav da geçtiğimiz günlerde yaşamış. Çok şükür can kaybı yok ama evleri tamamen yanıp kül olmuş. Onlara, imece usulü başlarını sokacakları bir ev yapılmış. Birkaç parça eşya konulmuş.

 

İlçe gönüllülerimizle istişaremizde öne çıkan iki konu oldu. Birincisi evin kızı üniversiteye hazırlanıyor, inşallah kazanacak ve onun eğitim sürecinde destek olunarak aileyi komple kurtarmış olacağız. İkincisi daha güncel ve bir o kadar da güzel. Hani deriz ya balık verme, balık tutmayı öğret; tam da bu işte. Keleş ailesine alınacak bir süt ineği karınca kararınca geçimlerini sağlayacak inşallah. Konuyu Gediz gönüllümüz takip ettiler ve araştırdılar. İlçe tarımdan da destek alındı ve Keleş ailesini inşallah önce hayata tutunduracak ve belki zamanla veren el yapacak, birlerinin bin olmasına vesile olacak hem süt verimi hem yaşı uygun olan bir süt ineği bulundu. 10.000 lira piyasa değeri var ancak bu hayır işinde tuzumuz olsun diyen mal sahibi ile pazarlıkla 7000 liraya el sıkışıldı.

 

Şimdi, annemiz Bahriye Hanım ineğinin gelmesini ve elleriyle sağdığı sütleri satıp ailesinin ihtiyaçlarını karşılayacağı günü bekliyor.

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.