HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaProjeler Bayram Ö.

Bayram Ö.

Şükrün gönül onaran dualarıyla başlar huzur mevsimi. 

Dedi ki derviş;  

en babayiğit pehlivan olsan, getirsen alemin sırtını yere, 

neye yarar! 

Mağlupsen cihanda zerre hükmü olmayan nefsine, 

g/öz sensin, ayna yüreğin, 

heyhat dön bir bak kendine. 

 

Bayram ağabey ile Kurban Bayramı arifesinde tanıştık. O çok şey anlattı göz yaşlarını saklama çabasıyla, biz ne yaparız da bu yok yere dağılmanın eşiğine gelmiş aileyi kurtarabiliriz hassasiyetiyle dinledik. İlk evliliğinden olan ve aileyi varlıklı iken sorumsuzlukları, kötü alışkanlıklarıyla yokluğa düşüren oğlunun hem babasına hem de analığı ile daha bebek sayılacak yaşlardaki kardeşlerine tavır, davranış ve şiddeti Bayram Ağabeyi iki arada koyunca eşi çocuklarıyla kadın sığınma evine gitmiş. “İşte o sabahı bayram olan gün de evlatlarım yarın bana gelecek bayram ziyaretine ama onlara ne bayramlık alacak ne de ellerine harçlık verecek beş kuruşum yok cebimde” diye gelmişti çaresiz baba kor gibi yanan yüreğiyle. 

 

Konuşmalar sonunda gördük ve anladık ki geçmişe ait SGK borçları ödenir günleri tamamlanırsa emekli olabilir ve alacağı maaş dağılmaya doğru giden yuvayı toparlayabilir.  

 

Ve bugün yine görüştük bu sefer telefonla. Emeklilik konusunda başvurular sonunda toparladığı evraklarını yollamış ve inşallah bizler hep birlikte o iki küçük yavruyu babaya ve mutlu bir yuvaya kavuşturacağız. Kendim getirecektim belgeleri ama dedi hastanedeyim ki sesinden öksürmesinden belliydi. Malum salgın hastalıktan tedavi görmekte imiş bir haftadır. Başlarda şiddetli seyretmiş hastalık ama şükür daha iyiyim ve bu günüme diyerek su serpti yüreklerimize. 

 

Geçmiş olsun koca çınar sen dinlen, dikkat et kendine “yuvamı kurtarmak için son umudum” dediğin konu emanet bizlere. 

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.