HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaProjeler Behrin HÜSEYİNOV

Behrin HÜSEYİNOV

Bulgaristan'da imamlık görevini ifa eden Behrin Kardeşimiz evsiz kalmış. Ona acilen ev yapma niyetiyle yola çıkıyoruz inşallah. 

Behrin, hayatın tüm acılarını daha çocukken tadan, Bulgaristan'da yaşayan bir kardeşimiz. Babası onları henüz çocukken terk etmiş ve başka bir kadınla evlenmiş. Bu durumu kabullenemeyen anne ise akli dengesini kaybetmiş. 4 kardeş ortada kalan Behrinler'e ise babaanneleri bakmış. Bir süre sonra babaanne de vefat edince ortada kalan çocuklar dağılmışlar maalesef. 

 

Behrin çobanlık yapmış, benzin istasyonlarında çalışmış, ceviz satmış ki aç karınını doyura. Bu arada Şumnu Müftüsü ile tanışması hayatını değiştirmiş. Mühtü Bey Behrin'in elinden tutarak onu okutmuş ve bir yıl sonra da sınavlarını tamamlatıp imam yapmış onu. Yankovo Köyü'nde resmen imam olan Behrin, 2013 yılında evlenmiş ve bir kızı olmuş. 

 

6-7 köyün birden derdine koşan Behrin, Ramazan, kurban, cenaze, düğün, çocukların eğitimi derken kendini hayırlı bir meşgalenin içinde bulmuş. 2019 yılının temmuz ayında ise maalesef Müslüman Türk düşmanı Bulgar milliyeçileri tarafından evi kundaklanmış Behrin Hoca'nın. Eşi evde olmadığı için kurtulmuş ancak kendini ve kızını zor kurtarmış Behrin kardeşimiz. Vücudunun çeşitli yerlerde yanıklar oluşmuş ama ahşap olan evi tamamen yanmış. 

 

Behrin Hocamız, köyünü terk etmek, öğrencilerini, oradaki Müslümanları yüzüstü bırakmak istemiyor. İnatla mücadelesine devam etmek ve dininin ona yüklediği vazifesin ifa etmek istiyor. Bizden de tek isteği evini tekrar ayağa kaldıracak bir miktar. 

 

Haydi, evsiz kalan Behrin Kardeşimize elimizi uzatma zamanı şimdi!

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.