HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaProjeler Bekir A.

Bekir A.

Kaldırırsan gözünden perdeyi, 

Göreceksin ki güneş hep aynı yerde.

Çoğu zaman vermektir almak, 

Hayatı ciddiye, dünyayı hafife... 

Ve bazen de almaktır vermek, 

Nefse boş, insana huzur! 

 

 

Hepimiz sınanırız zaman zaman, bazen sağlıkla, bazen, yoklukla bazen de eş, dost, evlat ve akrabalarla. Her imtihanda başarının yolu sabırdan geçer biliriz de bazen gücümüz yetmez, bazen de zaman. Ve insanın en büyük gücü içini dökebileceği, derdini anlattığında eleştiri değil de destek görebileceği insanların olmasıdır etrafında.  

 

Az önce Bekir kardeşimizle yaklaşık bir saate yakın konuşmamız bunları düşündürdü bana ve üzüldüm kalabalıklarda yalnızlık çeken insanlığımıza. 

 

İki evlat babası Bekir hem onlara hem de dokuz yıldır bipolar bozuklukla mücadele eden ve bir yıldır da kanser tedavisi gören eşine hem anne hem baba. Her iki rahatsızlıkla ilgili tedavi devam etmekte kardeşimiz bir yandan eşinin hastane süreçleriyle ilgilenirken bir yandan da hem çalışıp evi geçindirmekte hem de hastalığın atak yaptığı süreçlerde tüm ev işleriyle tek başına ilgilenmek durumunda kalmakta.  

 

Allah ondan razı olsun ona emanet edilen iki evlada da sağlığıyla sınanan kıymetli eşine de gözü gibi bakmakta ve bir teşekkür de onun bu durumunu bilip iş saatleri vb konusunda esnek olan güvenlik firmasına.  

 

Bekir’in inancı tam “İyiye gidiyor, daha da iyi olacak eşim” diyor Allah kabul olan dualardan eylesin bu temenniyi inşallah. 

 

Bu güzel aile bu dertlerle sınanırken maddi olarak da yetememişler birçok şeye, önce kirayı verememişler ev sahibi akrabalarıymış “helal olsun” demiş almıyor kira. Faturalar, sağlık giderleri, çocukların masrafları derken biriken borçlar var. Asgari ücretin bir tık üzerinde olan maaşıyla bir kısmını aydan aya takside bağlamış ödüyor ama hem bitmiyor hem de maaş oraya gidince yeni masrafları karşılayamıyor bir nevi borcu borçla kapatmak oluyor özetle durum.  

 

 Ne yapalım ne istersin bizden dedik: Derin bir offf çekti, “Büyük bir yük aldınız üzerimden sanki bunları yıllardır kimseye anlatamamış olmak yormuş galiba beni” dedi ve ekledi. 

 

“Sağlığınızı istiyorum zira çok zor onu kaybedince tekrar bulmak. Allah huzur ve sağlıktan ayırmasın kimseyi. Yardım içinse sorunuz elinizden geleni yapacağınızı da rızkın Allahtan olduğunu da çok iyi biliyorum.”

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.