HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaProjeler Betûl A.

Betûl A.

Hayatta tek başına kalmış, dede ve ninesinin yanında büyümüş, zor şartlarda evlenmiş Batül kardeşimiz ve eşi salgın sürecinde dara düşmüşler. Ellerinden tutmak bizim vazifemiz. 

Allah Rasulü buyuruyor ki: “Bir kimse, bir mü’minden dünya sıkıntılarından birini giderirse, Allah da kıyâmet gününde o mü’minin sıkıntılarından birini giderir.”

 

Borçlu olmak hiçbir şeyi olmamaktan çok daha zordur çoğu zaman. Bir de çalacak hiçbir kapınız yok, anne baba desteğinden mahrum büyümüşseniz……

 

Anne ve babası yıllar önce ayrılmış Betül hanımın. Dedesi ve anneannesinin yanında büyümüş serpilip gelin oluncaya kadar. Serpilmiş, gelinlik giymiş ve mutlu bir yuva kurmuş kıt kanaat, borç harç Allah’ın emri peygamberin kavliyle.

 

Serbest tamirat tadilat işleri yapan eşi, salgınla beraber işsiz güçsüz kalmış tamamen. Mutfak yardımlarla ve küçük desteklerle dönüyor ama, düğünden kalan borç bükmüş bellerini gençlerin.

 

Bu genç kıza 5.000 TL destek vererek, bir yuvanın mutluluğunu pekiştirmek, Peygamber (sas)’min müjdesine nail olmak ister misiniz?

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.