Bin Şehit Bin Su Kuyusu Çad

Ülkemiz için şehit olmuş kahramanlarımızın adları bağışlarınızla Çad’da yaşasın. Bir kuyu bedeli 1.500 Euro’dur.

“1000 Şehidimiz Adına 1000 Su Kuyusu”projemiz kapsamında Orta Afrika ülkesi Çad’da su kuyuları açıyoruz. Bir kuyu bedeli 1.500 €’dur.

  • Kuyularımız ortalama 30-50 mt’de açılmakta,
  • Yer altı sularının durumuna göre uzun yıllar hizmet vermektedir.
  • Kuyularımız tulumba sistemiyle çalışmakta ve
  • Hayvanlar için de yalak bulunmaktadır.

Çad Cumhuriyeti, Kuzey-Orta Afrika'da denize kıyısı olmayan yer alan ülkenin yaklaşık 17.921.000 nüfusu vardır. Hayvan ve bitki çeşitliliği ve zenginliği bakımından dünyanın en önemli coğrafyaları arasında yer alan Çad'ta %60 Müslüman yaşamaktadır. Çad Cumhuriyeti, en az gelişmiş ülkelerden biridir. Ülke eski bir Fransız sömürgesidir bu nedenle Fransızca ve Çad Arapları nüfusundan dolayı Arapça resmi dil olarak kabul edilmiştir.

• Dünya’da İKİ milyardan fazla insan temiz suya ulaşamıyor.

• Sağlık şartlarına uygun olmayan suların neden olduğu kolera, ishal ve tifo gibi hastalıklardan sadece 1 dakikada 15 kişi hayatını kaybediyor.

• Özellikle Afrika ve Asya bölgesi başta olmak üzere dünyanın birçok bölgesinde insanlar günlük su ihtiyaçlarını karşılayabilmek için kilometrelerce yol yürümek zorunda kalıyorlar.

Hayırseverler tarafından açılan su kuyularının yerleşim noktalarında açılması, kilometrelerce öteden su getiren insanların hayatını kolaylaştırırken aynı zamanda su kuyularının yanına hayvanların su içebileceği oluklar yapılarak bölgenin geçim kaynağı olan hayvancılık faaliyetlerine de katkıda bulunulmaktadır.

Ortalama kaç metrede su kuyusu açıyoruz? Temiz içilebilir suya ulaşıncaya kadar

Kuyuları ortalama kaç günde açıyoruz? 90 ile 180 gün arası

Kuyular günde ortalama kaç kişiye hizmet veriyor? 500 ile 800 kişi

Çad'da bir kuyu bedeli nedir? 1.500 Euro

Toplam