Bin Şehit Bin Su Kuyusu Kamerun

Ülkemiz için şehit olmuş kahramanlarımızın adları, bağışlarınızla Kamerun'da yaşasın. Bir kuyu bedeli 1.500 Euro'dur.

“1000 Şehidimiz Adına 1000 Su Kuyusu”projemiz kapsamında Batı Afrika ülkesi Kamerun’da su kuyuları açıyoruz. Bir kuyu bedeli 1.500 €’dur.

Batı Afrika'da yer alan ülkenin yaklaşık 23 milyon nüfusu vardır. Hayvan ve bitki çeşitliliği ve zenginliği bakımından dünyanın en önemli coğrafyaları arasında yer alan Kamerun'da 5 milyon civarında müslüman yaşamaktadır. Ülke eski bir Fransız ve İngiliz sömürgesidir bu nedenle Fransızca ve İngilizce resmi dil olarak kabul edilmiştir.

  • Dünya’da İKİ milyardan fazla insan temiz suya ulaşamıyor.
  • Sağlık şartlarına uygun olmayan suların neden olduğu kolera, ishal ve tifo gibi hastalıklardan sadece 1 dakikada 15 kişi hayatını kaybediyor.
  • Özellikle Afrika ve Asya bölgesi başta olmak üzere dünyanın birçok bölgesinde insanlar günlük su ihtiyaçlarını karşılayabilmek için kilometrelerce yol yürümek zorunda kalıyorlar.

Hayırseverler tarafından açılan su kuyularının yerleşim noktalarında açılması, kilometrelerce öteden su getiren insanların hayatını kolaylaştırırken aynı zamanda su kuyularının yanına hayvanların su içebileceği oluklar yapılarak bölgenin geçim kaynağı olan hayvancılık faaliyetlerine de katkıda bulunulmaktadır.

Yıl içerisinde Ramazan ve kurban dönemlerinde de gittiğimiz Kamerun'da bugüne kadar 291 su kuyusu açtık.

Ortalama kaç metrede su kuyusu açıyoruz? Temiz içilebilir suya ulaşıncaya kadar
Kuyuları ortalama kaç günde açıyoruz? 90 ile 180 gün arası
Kuyular günde ortalama kaç kişiye hizmet veriyor? 500 ile 800 kişi
Kamerun'da bir kuyu bedeli nedir? 1.500 Euro

Nasıl Destekte Bulunabilirim?

  • Açılacak su kuyuları için SMS ile destek olmak için SU yazıp, 5560’a göndererek 25 TL bağışta bulunabilirsiniz.
  • Deniz Feneri Derneğinin banka hesaplarına ya da www.denizfeneri.org.tr üzerinden online bağış yaparak mazlumların sevinmesine vesile olabilirsiniz.

Toplam