Bin Şehit Bin Su Kuyusu Tanzanya

Ülkemiz için şehit olmuş kahramanlarımızın adları bağışlarınızla Tanzaya'da yaşasın. Bir kuyu bedeli 1.500 Euro’dur.

Tanzanya ülkesinde uygulamaya geçirdiğimiz sondaj makineleri sayesinde kaliteli, berrak ve uzun ömürlü su kuyularımız hizmete başladı. 50 metre derinliğe kadar sondaj yaptığımız su kuyuları ile kalite standartlarımızı arttırmış olduk. Ayrıca sondaj makinesi ile birlikte artık Tanzanya ve çevresinde su kuyuları daha kısa sürede açılabilmektedir.

Deniz Feneri Derneği olarak Afrika’nın birçok noktasında su kuyusu çalışmalarımız devam ediyor. Afrika’nın en büyük problemlerinden olan susuzluk ve buna bağlı olarak çıkan ölümcül hastalıklar neticesinde binlerce insan hayatını kaybediyor. BM’nin raporlarına göre dünyada her gün temiz suya erişemediği ve hijyenik şartlar altında yaşayamadığı için 4 bin çocuğun yaşamı son buluyor.

Afrika’nın doğusunda yer alan Tanzanya, kuraklıkla mücadelenin en fazla olduğu bölgelerden biri. Bağışlarınız sayesinde açılan su kuyularından bir günde 1000 ile 1500 kişi faydalanıyor, hayata tutunabiliyor.

Yeterli miktarda bağışı toplanan kuyu için çalışmalarımız en hızlı şekilde başlatılıyor ve ortalama 60 ile 120 gün içerisinde inşası tamamlanıyor.

Tanzanya’da yaşayan kardeşlerimiz için açacağımız su kuyusuna bağışta bulunabilir, onlar için ulaşılmaz olanı mümkün hale getirebilirsiniz. Bir kuyu bedeli 1.500 Euro’dur.

Ortalama kaç metrede su kuyusu açıyoruz? 30 ile 50 mt
Kuyuları ortalama kaç günde açıyoruz? 60 ile 120 gün arası
Kuyular günde ortalama kaç kişiye hizmet veriyor? 800 ile 1000 kişi
Tanzanya'da bir kuyu bedeli nedir? 1.500 Euro

Nasıl Destekte Bulunabilirim?

Açılacak su kuyuları için SMS ile destek olmak için SU yazıp, 5560’a göndererek 25 TL bağışta bulunabilirsiniz.

Deniz Feneri Derneğinin banka hesaplarına ya da www.denizfeneri.org.tr üzerinden online bağış yaparak mazlumların sevinmesine vesile olabilirsiniz.

Toplam