HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaProjeler Bin Şehit Bin Su Kuyusu Zimbabve

Bin Şehit Bin Su Kuyusu Zimbabve

TL

Ülkemiz için şehit olmuş kahramanlarımızın adları bağışlarınızla Zimbabve’de yaşasın. Bir kuyu bedeli 3000 Euro’dur.

“1000 Şehidimiz Adına 1000 Su Kuyusu” projemiz kapsamında Güney Afrika ülkesi Zimbabve’de su kuyuları açıyoruz. Bir kuyu bedeli 3000 €’dur.

 

Zimbabve, Eskiden Güney Rodezya adıyla bilinen İngiliz sömürgesi bir Afrika ülkesidir. Afrika kıtasının güneyinde, denize kıyısı olmayan bir kara ülkesi. Oldukça zayıf bir ekonomik yapıya sahip olan Zimbabve, dünyanın en yoksul ülkelerinden biridir. Nüfusun üçte biri yoksulluk sınırının altında yaşamaktadır. Bu toplulukta çoğunluğu İngiliz sömürge döneminde Hindistan ve Pakistan'dan gelen Müslümanlar oluştururken, Mozambik ve Malavi gibi komşu ülkelerden göç ederek Zimbabve'ye yerleşen Müslümanlar da mevcuttur. 

 

  • Dünya’da İKİ milyardan fazla insan temiz suya ulaşamıyor.
  • Sağlık şartlarına uygun olmayan suların neden olduğu kolera, ishal ve tifo gibi hastalıklardan sadece 1 dakikada 15 kişi hayatını kaybediyor. 
  • Özellikle Afrika ve Asya bölgesi başta olmak üzere dünyanın birçok bölgesinde insanlar günlük su ihtiyaçlarını karşılayabilmek için kilometrelerce yol yürümek zorunda kalıyorlar.

Hayırseverler tarafından açılan su kuyularının yerleşim noktalarında açılması, kilometrelerce öteden su getiren insanların hayatını kolaylaştırırken aynı zamanda su kuyularının yanına hayvanların su içebileceği oluklar yapılarak bölgenin geçim kaynağı olan hayvancılık faaliyetlerine de katkıda bulunulmaktadır. 

 

Ortalama kaç metrede su kuyusu açıyoruz?

Temiz içilebilir suya ulaşıncaya kadar

Kuyuları ortalama kaç günde açıyoruz?

90 ile 180 gün arası

Kuyular günde ortalama kaç kişiye hizmet veriyor?

500 ile 800 kişi

Zimbabve'de bir kuyu bedeli nedir?

3000 Euro

 

 

 

 

 

 

 

 

Nasıl Destekte Bulunabilirim?

  • Açılacak su kuyuları için SMS ile destek olmak için SU yazıp, 5560’a göndererek 10 TL bağışta bulunabilirsiniz.
  • Deniz Feneri Derneğinin banka hesaplarına ya da www.denizfeneri.org.tr üzerinden online bağış yaparak mazlumların sevinmesine vesile olabilirsiniz.
Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.