Bin Şehit Su Kuyusu Nijerya

Ülkemiz için şehit olmuş kahramanlarımızın adları bağışlarınızla Nijerya'da yaşasın. Bir kuyu bedeli 1.500 Euro’dur.

"1000 Şehidimiz Adına 1000 Su Kuyusu" Projemizde Neler Yapıyoruz?

Batı Afrika ülkesi Nijerya'da su kuyuları açarak, temiz içilebilir suya ulaşamayan milyonlarca insanın hayatına dokunmayı hedefliyoruz. Bu projede bir kuyu bedeli 1.500 €'dur.

Batı Afrika'da, özellikle Nijerya'da yaşayan 200 milyon insan için temiz su elde etmek zorlu bir mücadele. Hayvan ve bitki çeşitliliği ve zenginliği bakımından dünyanın en önemli coğrafyaları arasında yer alan Nijerya'da 134 milyon civarında müslüman yaşamaktadır. Ülke eski bir Fransız ve İngiliz sömürgesidir bu nedenle Fransızca ve İngilizce resmi dil olarak kabul edilmiştir.

Dünya genelinde 2 milyardan fazla insan temiz suya ulaşamıyor. Temiz olmayan suların neden olduğu hastalıklar, özellikle kolera, ishal ve tifo, saniyede 15 kişinin hayatını kaybetmesine neden oluyor. Özellikle Afrika ve Asya'da insanlar, günlük su ihtiyaçlarını karşılayabilmek için kilometrelerce yol yürümek zorunda kalıyorlar.

Su Kuyularının Etkisi:

Hayırseverlerin destekleriyle açılan su kuyuları, yerel yerleşim noktalarında hayatı kolaylaştırmakla kalmıyor, aynı zamanda hayvanların su ihtiyacını da karşılamak üzere oluklarla donatılıyor. Böylece, bölgenin hayvancılık faaliyetlerine de katkıda bulunuluyor.

Su Kuyuları İle İlgili Bilgiler:

Ortalama su kuyusu derinliği: Temiz içilebilir suya ulaşılana kadar değişebilir.

Kuyuların açılma süresi: 90 ile 180 gün arasında değişebilir.

Kuyuların günlük hizmet verdiği kişi sayısı: 500 ile 800 kişi arasında değişebilir.

Nijerya'da bir kuyu bedeli: 1.500 Euro.

Nasıl Destekte Bulunabilirsiniz?

Açılacak su kuyularına destek olmak için "SU" yazıp, 5560'a SMS göndererek 25 TL bağışta bulunabilirsiniz. Ayrıca, Deniz Feneri Derneği'nin banka hesaplarına veya www.denizfeneri.org.tr üzerinden online bağış yaparak mazlumların sevinmesine vesile olabilirsiniz.

Desteklerinizle, Nijeryalı kardeşlerimizin yaşam şartlarını iyileştirmek ve temiz suya ulaşmalarını sağlamak için birlikte güçlenebiliriz. Teşekkür ederiz.

Toplam