HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaProjeler Bülent Hasan

Bülent Hasan

Hızlı Bağış Yap

Bülent Bey’e ve yıllar sonra anne – babasıyla aynı evi paylaşıp gerçek bir aile olmanın ne demek olduğunu anlayan 6 çocuğa yardım elinizi uzatmaya var mısınız?

Bir Hayat Kurtar projesi bu kez, bakıldığında çok uzaklardan gibi görünse de aslında yanı başımızdan, kardeş topraklardan bir yardım çağrısını getiriyor karşınıza.

Makedonya Üsküp’ten Deniz Feneri’ne yazan Bülent Hasan “Üsküp çok güzel bir Osmanlı şehri, bizler de Osmanlılar’ın buraları 1392 yılında fethinden sonra Karaman’dan getirilerek buralara yerleştirilen Müslüman ailelerin torunlarıyız.” Şeklinde başlıyor satırlarına.

11 yaşında annesini kaybettikten sonra ablası ile ortada Bülent Bey.  

Geçici işlerde çalışıp sağda, solda bulabildiği yerlerde kalmış yıllarca. Allah karşısına Bosna savaşından kaçıp Makedonya’ya gelen bir yetim kız çıkarmış ve evlenmişler. Ancak maddi sıkıntılar nedeniyle gelin annesiyle, Bülent Bey ise yine bulabildiği yerlerde kalmaya devam etmiş.

Bir vesile Makedonya devletinin 35 Euro kira ile bakıma muhtaç fakir ve kimsesizlere tahsis ettiği bir eve, hastaya bakma sözüyle yerleşmiş. Nasip kısmet bu ki yerleştiği ev, annesiyle mutlu günlerini geçirdiği evin alt katı, bakacağı hasta da kendisinin çocukluğunu bilen komşusu imiş. Hasta komşusu bir süre sonra vefat edince Bülent Bey ailesiyle bu evde yaşamaya başlamış.  

Bir süre sonra eve gelen müfettişler burada kanunen kalma hakkı olmadığını belirterek hukuki süreç başlatmış. Yıllar sonra ailesini biraraya toplama fırsatı bulan Bülent Bey şimdi mahkemeden gelen sonuçla çaresiz.

Mahkeme, eski borçları ödemesi şartıyla evde oturmasına izin vermiş. 50 Euro kirası olan bu evden çıkarılırsa bulabileceği en düşük kira bunun 3 katı olacak Bülent Bey’in. Aldığı maaş ise 210 Euro. 6 çocuğuyla bu kirayı ödemesi imkansız.

Bülent Bey’e ve yıllar sonra anne – babasıyla aynı evi paylaşıp gerçek bir aile olmanın ne demek olduğunu anlayan 6 çocuğa yardım elinizi uzatmaya var mısınız?

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.