HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaProjeler Buse Yeşilyurt

Buse Yeşilyurt

Hızlı Bağış Yap

Daha 16'sında annesinin ve kardeşinin yükünü taşımak zorunda kalan Buse'ye yardım elinizi uzatın..

Buse daha on altısında. Akranları lise eğitimi alırken o küçük kardeşi ve 8 yıl önce üzerine kuma getirilip sokağa atılan şeker hastası annesinin sorumluluğunu almış.
 

              İlköğretimi yarıda bırakıp anne mesleği olan konfeksiyonda makinacılığa başlamış bu kocaman yürekli kızımız. Bir süre ana kız birlikte çalışmışlar. İstanbul’da kiraların yüksel olması ve tutunamamaları onları şimdilerde hayat mücadelesi verdikleri Kocaeli’ne getirmiş. Burada yaşayan bir akrabaları, daha rahat edersiniz kiralar daha düşüp hem yakın olursunuz kol kanat gereriz diye bu taşınmaya vesile olmuş.
 

           Öğle de yapmışlar ana kız sırt sırta verip tutunmuşlar hayata 11 yaşındaki Buketin eğitimine devam etmesini sağlamışlar. Taki bir yıl önce yaşanan kazaya kadar. Yeşim hanım trafik kazası geçirmiş. Kafasına cam saplanmış. Otuz dikiş atılmış ve hala kafasında cam parçaları var. Bir süre hafıza kaybı yaşamış ve şimdilerde kullandığı ilaçların da etkisiyle halsiz ve sürekli uykuya meyilli.
 

         Buse’nin işi şimdi bir kat daha zor. Tek başına hasta anne ve küçük kardeşi onun eline bakıyor. Üç aydır ödenememiş kira nedeniyle kapıya konma korkusu içindeler. Ev sahibi, tek gelirim bu sıkıntınızı anlıyorum ama siz de beni anlayın diyerek son kez zaman tanımış aylık 350 lira olan kira için.
 

        Bu kocaman yürekli kardeşimizin yolunu Yaradan; “YALNIZ OLMADIĞINI” göstermek için şimdi sizlerle kesiştirdi…

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.