HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaProjeler Cevdet S.

Cevdet S.

Hayat emekle güzel..! 

Yürünmeden aşılmıyor hiçbir yol, 

Niyet varmalara mimar. 

Yorulmadan olur mu hiçbir iş tamam? 

Emek alın teridir yürekten damlar. 

Düşmek de var koşmak gibi bu işin şanında, 

Aslolan tekrar tekrar ayağa kalkmak her defasında. 

Yaşanmadan bilinmiyor herkesin acısı farklı, 

Asır da olsa gün de ömür, insan onurla taşımalı hakkı. 

 

Cevdet Kardeşimiz otuz üçünde %42 ortopedik engelli ayaklarının birinde kısalık ve zayıflık mevcut, yürüyebilmek için ortel kullanmak zorunda ve kullanıyordu da. 11-6 - 4 yaşındaki üç evladının nafakasını engelli maaşına ek sabah 08:00 akşam 22:00 saatleri arasında köy kahvehanesinde bu sayede çalışarak çıkartıyordu. Yıllardır Cevdet’in ayağı olan ortel artık hem yoğun kullanımdan hem de malzemesinin kalitesiz oluşundan işlevini yitirmiş. Artık vidaları ayağına batıp yara yapmakta, kırılan çatlayan yerlerini kendince bağladığı tellerde onu ayakta tutmaya yetmemekte. 

 

Bize SYDV üzerinden geldi konu ki biliyorsunuz BHK’da en sevdiğimiz şey imece. Yeni tedarik edilecek ortez uzun ömürlü, kaliteli ve kardeşimize konforlu bir yürüyüş sağlasın oldu kaymakam bey ve SYDV müdürü ile ortak fikrimiz.  

 

Cevdet küçük bir ilçenin merkeze hayli uzak bir köyünde yaşamakta ve bulundukları ilde bu hizmeti alabileceği medikal olmadığı için komşu ilde bulundu çare. Onlar görüşüp fiyat da almışlardı. Bir de biz görüştük ve imecemize ilk bağış onlardan %10 indirimle geldi.  

 

Şimdi alınan ölçüye göre malzeme siparişi verilmesi için peşinatın ödenmesi yeterli ki bu konuyu da sağolsunlar kaymakam beyler üstlendi.  

 

Hayata engelle gelmek onu üretmeye mani değil dersini veren, evlatlarım okuyacak inşallah bu millete hizmetkar olacak diyen bu babanın emeğine ortak olmak Ramazan girmeden yetişir mi bilmem yapılması ama hiç değilse maliyetin karşılanmasının huzurunu birlikte yaşamaya davetlisiniz. 

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.