HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaProjeler Davud Abdullayev

Davud Abdullayev

Hızlı Bağış Yap

Çocuğunun tedavisi için Türkiye'ye gelen zor durumdaki Azerbaycanlı kardeşlerimiz desteklerinizi bekliyor.

Azerbaycan’da yaşayan Davud Abdullayevin 13 yaşındaki oğlu Cavit, 2015 yılı mayıs ayında aniden ateşlenme ve vücudundaki morarma şikâyeti ile hastaneye götürmüşler. Bazı testler sonucu aplastik anemi teşhisi konulmuş.

 

İlik nakli olması gerekiyormuş fakat bu hastalığın tedavisi Azerbaycan’da olmadığı için hastayı Rusya’ya göndermişler. Maliyeti büyük olan tedavi için 60.000 dolar bir fiyat çıkmış karşılarına.

 

Aile Davud Bey evladını tedavi ettirebilmek için evini ve arabasını satmış. Tedavi sonuç vermemiş ve bu sefer doktorlar hastayı Belarus'a sevk etmiş. Orada da biz yapamayız demişler.

 

Aile çocuğunun iyileşmesi için birçok ülkede doktor aramış. En sonunda Antalya’daki bir doktoru önermişler. Türkiye’ye gelen Davud Bey bu doktorla görüşmüş. Anneden oğlu Cavit’e yapılacak ilik nakli için 130.000 dolarlık maliyet karşılarına çıkmış. Ailenin bunu karşılayacak gücü olmadığı için baba akrabalarını dolaşmış, yardımseverlere ulaşmaya çalışmış en sonunda Azerbaycan’da Kabala Spor Kulübü aileye yardım elini uzatarak ameliyat masraflarını karşılamış.

 

Cavit ilik nakli olmuş. Başarılı geçen nakil sonrasında tedavinin devamı için 6 ay boyunca haftada bir defaya mahsus fotoferest seansına girmesi gerekiyor. Bununla birlikte vücudunun güçlenmesi ve direncinin artması için et ve balık ürünlerini çok tüketmesi önerilmiş doktor tarafından.

 

İyi beslenmesi, hijyenik şartlarda yaşaması ve sürekli hastaneye gidip gelmesi gereken Cavit için hastaneye yakın yerde bir ev tutulmuş. Aile 1.100 TL kira veriyor. İşinden gücünden, yerinden, yurdundan olan aile eş-dost desteği ile idare etmeye çalışıyor ama maddi anlamda ciddi desteğe ihtiyaçları var. Bir süreliğine de olsa ihtiyaçlarını görebilecek maddi desteği onlara vermek için desteklerinizi bekliyoruz. 

 

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.