HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaProjeler Dilek A.

Dilek A.

Bir dilekti bu gerçekleşeceği aklımın ucundan geçmeyen! 

Merhamet, g/özünde büyür insanın, yüreği yıkayan yaşlar taştıkça akar da yolu bulur , dua dua kabul olur. 

 

Bir dilek tutmuş Dilek bacı, hayal ettikçe ruhunun dinlendiği. Hiç aklından çıkarmasa da olmazları olduran duaların gücünü dile getirip diyememiş kimseye ki ya üzülürlerse diye. 

Doğuştan bir bacağı kısa, son tedavisini göreli on iki yıl olmuş hala o zaman yapılan ve artık hem işlevselliğini kaybetmiş hem de tamamen demirden olduğu için ağırlığından dayanılmaz bel ağrılarının sebebi cihazı kullanıyor. Duymuş duymasına, bunların şimdilerde karbondan yapıldığını ve en az yarı yarıya daha hafif olduğunu ama işte… Her şey vaktine esir o gün bu günmüş. Önce uzun süre tedavi gören anneciğini, ardından iki yıl önce de babasını yolculamış bu süreçte sonsuzluğa. Onca dert, sorun içinde günlük ihtiyaçlara yetemezken babam nasıl derdim artık her adımın eziyete dönüştüğünü.  

Bir Dilek tutmuş Dilek Bacı, sıkı sıkı saklamış ta ki geçen hafta Siirt gönüllümüz hem siz gönlü zenginlerimizin emaneti gıdasını götürüp hem de daha neler yapılabilir, güncel durumları nedir vb  dosyasındaki verileri güncellemek amaçlı sosyal inceme için kapısını çalana kadar. Son beş yıldır yalnız kaldığında kurduğu ve kimseyle paylaşmadığı hem hayali ve hem de aslında elzem ihtiyacı dinlenmiş ve kelam kelam aktarılmış dosyaya. 

Az önce konuştuk Dilek Bacı ile topla çantanı u/mutlu bekleyiş bitsin ve hayat bulsun dileğin dedik. Yaşadığı ilde bu ürünü yapacak bir medikalci olmadığı için tedavi İstanbul’da olacak. Teyzesi varmış burada. Biz de görüştük firma ile imeceye ilk destek onlardan geldi ve  aracı bizim olacağımızı duyduklarında %20 indirim yaptılar. Ve Dilek Bacı utana sıkıla son bir şey daha söyledi. “Teyzemin evi de olsa önümüz mübarek günler Ramazan’da kendi evimde olsam, hem yük olmaktan çekinirim hem de o ayı hakkıyla yaşayamamaktan korkarım orada. Ramazan biter bitmez geleyim mi?” Daha var ama Ramazana dedik, 12 yıl önce bir ay sürmüştü ölçüden sonra ürünün hazırlanması” dedi.  

Kanat çırpmaya başladı mı uçmalı kuş… 

Tekrar görüştük ilgili firma ile ve en geç on beş güne hazır olur sözünü aldık. 

Yola düşme vakti şimdi her adımda dua ile ki yine yeni dilekler hayat bulsun. 

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.