HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaProjeler Dönüş Gül

Dönüş Gül

Hızlı Bağış Yap

Bazı insanlar erken büyür; baba olur evlatken, anneyken..!  Sırtladığı yük artar o susar!!! Dostluğu güneş gibidir ayırt etmez iyigün dostlarına da verir de almak hesabı gütmez. Bazı insanları anlatmaya kelime kifayetsiz söz yetmez..!!!

 

Bugün On beş Ramazan Dünya Yetimler Günü, iki buçuk yıl önce beş, altı ve on iki yaşında yetim kalan üç evladı ve eşinin çocuklarıyla birlikte yadiğar bıraktığı yetmiş iki yaşındaki annesine her şey olan Dönüş Hanımın hikayesinin bize bugün ulaşmasının vardır bir hikmeti.

Gül Ailesinin babası Yılmaz; Çorumdan Bursa’ya nafakasını çıkartmak için gurbete gelmiş. Çalışmış çabalamış, tuğla taşımış, keser sallamış inşaatlarda güzel bir yuva kurmuş ve 34 yaşında kendisini hayattan koparan o kalp krizinin geldiği günden tam dört yıl önce küçük bir de ev almış.

O bu dünyadaki gününü, sorumluluklarını bitirip gitmiş ve geride üç yetim, bir yaşlı anne ile onlara hem ana hem baba olmak zorunda kalan bir eş bırakmış.

Uzun uzun anlattı Dönüş Bacı ben özet geçeyim. Yılmazdan kalan bin lira maaşa yaşlı annenin üç ayda bir aldığı yaşlılık maaşını ekliyor ve buldukça merdiven siliyor da hem evin senetlerini ödüyor hem biri okula giden diğeri bu sene inşallah başlayacak çocuklarla beş kişinin ihtiyaçlarını karşılıyor.

Ne yapalım sizin için dedim.

Bir süre sessizlik oldu ve neden sonra ev, evin yüz üç senedinin atmışı ödendi kalan kırkı da bitirebilsem. Çocuklar büyüyor okulları, kışın daha zor oluyor faturalar artınca…

Yormak istemedim daha fazla ki fazlasıyla yorulmuş yirmili yaşlarının sonunda büyük bir yükün altında yalnız kalmış yüreği.

Anladım!!! Dedim anladı anladığımızı sıkıntılarını içselleştirdiğimizi.

Bir yıllık olsa hiç değil toplu, ben de ödemeye devam ederim yarısını kapatırım bu sene kalanını da seneye Allah’ın izniyle.

Bugün Dünya Yetimler Günü ve Yılmaz Ustanın emanetlerinin tebessümlerinin duaya dönüşme vakti…

 Aylık 700 lira olan borç senetlerinin bir yıllığını üstlendik size sormadan niyet hayır akıbet hayır…
 

01 Haziran 2018/Cuma

Hayır hayra vesile oldu. Kalan miktarı da ödeyelim dedi engin bir yürek. Ev sahibiyle görüştük. Toplu ödemede o da bir yıllık düştü borçtan. Kaldı mı 20.000 lira. 11.600 ‘ü bahsi geçen bağışçımız az önce karşıladı biz de hikayeyi revize ettik.

Yılmaz kardeşimizin alıp borcunu yarım bıraktığı evi tamamen alıyoruz inşallah emanetleri için.

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.