Emel A.

%10.65
8200 Toplanan
77000 Hedef

Denizin engini fırtınanın şiddetini sinesinde d/indirir ki tarumar etmesin sahili.

S/arınıyor insan iyilikle !!!

Kış a/yazında...

Yüreklerin yalnız ve çaresiz titremesi dursun,

İlk cemre gönle düşüp u/mutlu baharları müjdelesin diye!

Haktan özel bir hediye bana yavrum ve onun için de altı ay önce babasının vefatının birkaç ay sonrası 13 yaşına giren paşamın adını “Haktan” koymuştuk rahmetli ile.

Özel bir çocuk o, çok zeki ama bir o kadar da içine kapanık. Atipik Otizm tanısı konulduğu günden beri kaynaştırma öğrencisi olarak gölge öğretmen uygulaması ile devam ediyor eğitimine. Gerek sınıf öğretmeni gerekse ona sadece eşlik ve rehberlik eden gölge öğretmen olarak çalışan üniversite mezunu ücretini ödediğimiz ablasının gayretiyle çok yol aldık.

Babamızı 2023 sonunda aniden kaybedene kadar bulup buluşturuyor, ek işler yapıyor Haktan’ın çok yol kat ettiği eğitiminde daha iyisi olsun diye sürekli destekliyor imkanlar oluşturuyordu. Onun kaybı sadece imkansızlığı değil ruhsal olarak çöküntüyü de getirdi yavruma. Şimdi rahmetliden kalan cüzzi bir emekli maaşı ve Haktan’ın engelli maaşı tek gelirimiz ve önce Allah’ın sonra da iyi kullarının yanımızda yöremizde oluşları en büyük servetimiz.

Seneye beşinci sınıfa yeni bir okul ve ortama geçecek yavrumun gölge öğretmen eşliğinde eğitim gereksinimi de planlanan programa göre 2025 eğitim öğretim yılı bittiğinde son bulacak inşallah.

Diye durumunu ve evladı için çırpınışını anlatan annemiz ve Haktan’dan aslında kuruma güzel gönüllü eğitim zanaatkarı öğretmeninin “Kuzuma Sahip Çıkın” başlığıyla yazdığı mektupla haberdar olduk. Ve daha sonra aile ile temasımız konuyu derinlemesine araştırmamızda gördük ki Haktan babasını kaybettikten sonra bu emek zayi olmasın diye işin maddi boyutunda da bizzat aktif yer almış hoca hanım.

Esin Hocam inşallah Haktan okuyacak ve belki de vakti geldiğinde sizin gibi duyarlı, değerli öğretimin yanında eğitime ve dahası insanı hasnetlere değer veren bir öğretmen olacak.

O bu yolda tek başına koşana bir kuş gibi özgürce uçana kadar sizlerle birlikte yanındayız.

Toplam